Přehrajte si fotky z dovolené v DVD přehrávači

aktualizováno 
Léto je časem výletů a výlety jsou příležitostí k fotografování. Obdarujte kamarády DVD disky z nejlepších letních akcí a výletů. K přehrání stačí libovolný DVD přehrávač.

DVD | foto: SXC.hu

Tisk fotek z digitálních fotoaparátů je hodně obstarožní způsob k jejich prezentaci. Chcete-li před příbuznými či známými se svými prázdninovými úlovky opravdu zazářit, vypalte si fotky na CD či DVD ve formátu použitelném v běžných stolních DVD přehrávačích. Fotky si pak můžete pohodlně prohlížet na velké televizi, bez nutnosti mít k dispozici počítač, navíc ve formě dech beroucí prezentace s vaší oblíbenou hudbou na pozadí. Představme si ty nejlepší aplikace na vypalování DVD s fotografiemi.

CyberLink Medi@Show

Vytvoření fotoalba na DVD pomocí programu CyberLink Medi@Show probíhá v několika postupných krocích. Nejprve si vyberete požadované fotky, případně je různě upravíte (k dispozici jsou nástroje na korekci efektu červených očí, otáčení, ořezávání a různé další úpravy), zvolíte si přechodové efekty, hudbu na pozadí prezentace, vytvoříte si menu DVD a vypálíte hotový disk s fotkami. CyberLink Medi@Show nabízí ještě například i export HTML alb nebo spořičů obrazovky. Do prezentací můžete kromě fotek vkládat také videoklipy. Program můžete bez zaplacení používat 30 dní, do použitých obrázků se však vkládá vodoznak.

CyberLink Medi@Show 3 stahujte po vyplnění několika údajů zde.  (28 MB, trialware)

CyberLink Medi@Show

Ulead CD & DVD PictureShow

Podobným způsobem jako v předchozí aplikaci si vytvoříte DVD s poutavou prezentací fotek i v programu Ulead CD & DVD PictureShow. Stačí jen importovat vybrané fotky, upravit je (jas, kontrast, barvy, expozice atd.), vybrat si některou z připravených šablon pro prezentace, přechodové efekty a hudbu na pozadí přehrávání. Aby vaše DVD s fotkami vypadalo skutečně profesionálně, můžete si vytvořit menu a pak disk přímo v programu Ulead CD & DVD PictureShow vypálit. Na stejném disku můžete kromě prezentace uložit také záložní kopie použitých fotek v původním rozlišení a bez jakýchkoliv úprav.

Ulead CD & DVD PictureShow 4 stahujte po jednoduchém vytvoření uživatelského účtu zde.  (85 MB, trialware)

Ulead CD & DVD PictureShow

Photo DVD Maker

Hlavní výhodou programu Photo DVD Maker je bohatá nabídka výstupních formátů prezentace vašich fotek. Kromě DVD s fotkami si v programu můžete vytvořit i Flash video pro vaše webové stránky nebo video prezentaci pro mobilní telefon, iPod nebo Sony PSP. Práce s programem je opět velmi snadná, stačí vybrat fotky, zvolit si některé z grafických témat fotoalba, nastavit přechodové efekty, vložit oblíbenou hudbu na pozadí, vytvořit menu pro DVD a vypálit disk. Připraveny jsou nástroje na drobné úpravy snímků (jas, kontrast, barvy…) nebo funkce nahrávání komentářů k jednotlivým snímkům.

Photo DVD Maker Professional stahujte zde.  (27 MB, trialware)

Photo DVD Maker

VSO PhotoDVD

Sháníte-li program na vypalování DVD s fotkami, který s vámi bude komunikovat česky, zkuste VSO PhotoDVD. V přehledném uživatelském rozhraní si vyberete fotky, nastavíte přechodové efekty, zvolíte vhodnou hudbu na pozadí a vypálíte DVD s prezentací. Doplňkové funkce vám umožní drobně upravovat fotografie z prezentace a vkládat k nim textové komentáře. Originály fotografií bez změny velikosti a dalších úprav se vypálí na DVD k archivaci či k pozdějšímu využití. Ve zkušební verzi VSO PhotoDVD můžete do prezentace vložit nejvýše 100 fotek, program upozorňuje na zkušební provoz vodoznakem ve snímcích.

VSO PhotoDVD stahujte zde. (9 MB, trialware)

VSO PhotoDVD

Zoner Photo Studio 9 Professional

Funkci exportu fotek na DVD obsahuje i původem česká aplikace na správu a úpravy digitálních fotek Zoner Photo Studio ve své nejvyšší verzi Professional. Vytváření prezentací fotek a jejich vypalování na DVD je jen jednou z desítek funkcí programu. Zoner Photo Studio obsahuje funkce pro stahování fotek do počítače z různých zařízení, automatickou správu, třídění i vyhledávání, rozsáhlé možnosti pokročilých úprav snímků, archivaci, různé formy publikace fotek (HTML galerie, šablony pro tisk, prezentace…) nebo klienta pro odesílání fotografií ke zpracování do fotosběrny. Program má přehledné uživatelské rozhraní v češtině. Zkušební verze Zoner Photo Studio 9 Professional je plně funkční 60 dní.

Zoner Photo Studio 9 Professional stahuje zde. (59 MB, trialware)

Zoner Photo Studio 9 Professional

NeroVision Express 3

Používáte-li plně vybavenou verzi oblíbeného vypalovacího programu Nero Burning ROM, nemusíte si na vypalování prezentací fotek na DVD pořizovat jinou aplikaci. NeroVision Express, jeden z nástrojů vypalovacího balíku Nero, umí z vašich fotek vytvořit prezentaci doplněnou o přechodové efekty s hudbou na pozadí a pak ji vypálit ve formátu filmového DVD. Počítejte však tím, že možnosti nástroje NeroVision Express jsou v porovnání se specializovanými aplikacemi přece jen omezenější.

Nero Burning ROM 7.10.1.0 stahujte zde. (174 MB, demoverze)

NeroVision Express 3

Autor:
 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Další z rubriky

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

Ilustrační foto - kod

Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

Najdete na iDNES.cz