Přehled prohlížečů webových stránek. Stáhněte si je zdarma

aktualizováno 
Ještě nedávno jsme při prohlížení internetových stránek byli odkázáni především na jeden browser. Avšak díky produktům Mozilla Suite a Firefox dostává prohlížení webů nový rozměr a také vyšší bezpečnost. Z mrtvých vstala i jedna z legend a nové verze se dočkal i nejrychlejší prohlížeč světa. Nechcete vyzkoušet brouzdat v novém?

Jestliže rádi surfujete na webových stránkách serverů, jistě se neobejdete bez kvalitního, bezpečného a rychlého internetového prohlížeče. Nevyhovuje-li vám váš stávající browser, případně jste usoudili, že je čas na změnu, pak zkuste jiný internetový prohlížeč, nebo si ten stávající doplňte o nějaké nadstandardní funkce.

Těch, které mají vlastní jádro je jen velmi málo. Vlastně ty, jenž se těší oblibě uživatelů existují pouze tři: IE, Mozilla (jádro Gecko) a Opera. Hnací motor Gecko přitom využívá hned několik prohlížečů, stejně jako IE. Oproti IE má však výhodu ve vyšším zabezpečení a celé řadě vylepšení. Ale pozor! Ani nejlepší prohlížeč nemusí znamenat, že váš systém je chráněn před škodlivými stránkami. Je nutné mít instalovaný i antivirový program, firewall, pravidelně zabezpečovat operační systém a v neposlední řadě neklikat na vše, co vám přijde pod ruku. V samotném prohlížeči je pak dobré ponechat vyšší bezpečnostní nastavení, které je v programu obvykle nastaveno jako základní. Vy potom sami rozhodnete, zda stránku otevřít či prvek stáhnout.

Většina moderních prohlížečů podporuje technologii RSS (oznamování nových článků) a také tzv. plug-iny, díky kterým si prohlížeč můžete vylepšit o řadu nových funkcí.

Mozilla Suite 1.7.11 – freeware
Mozilla Suite je balík webových aplikací, které poskytují prvotřídní komfort pro práci na internetu. Balík obsahuje webový prohlížeč, e-mailový klient, editor webových stránek a IRC klienta. Všechny aplikace kladou velký důraz na bezpečnost. V současné době se připravuje nová verze již pod novým označením SeaMonkey.

 • Stahujte na této adrese (12.6 MB).

 • Mozilla Firefox 1.0.6 CZ – freeware
  Tvůrci tolik populárního prohlížeče Mozilla mají na svědomí i další internetový prohlížeč, nesoucí označení Firefox (dříve znám jako Firebird). Ten vychází z jádra Mozilla Suite, je však zbaven všech funkcí jeho dospělejšího bratříčka. V čem ho však předčí, je rychlost. Na tu byl při vývoji kladen důraz, stejně jako na bezpečnost. Browser si lze obohatit celou řadou vylepšení díky tzv. plug-inům.

 • Stahujte na této adrese (4.8 MB).

 • Internet Explorer CZ 6.0 SP1 - freeware
  Aplikace Microsoft Internet Explorer 6 s aktualizací Service Pack1 (SP1) je nejnovější verzí základních technologií aplikace IE v systémech Windows. Nová verze vyhledávaného prohlížeče webových stránek je samozřejmě v kompletní české lokalizaci. Chcete-li IE SP2, musíte mít os Windows XP s SP2 nebo Windows 2003 s SP1.

 • Stahujte na této adrese (11.8 MB).

 • Opera 8 (8.10) – freeware/shareware
  Společnost Opera Software před nějakou dobou konečně vydala dlouho očekávanou finální verzi internetového prohlížeče s pořadovým číslem osm, jejímž největším tahákem je bezesporu hlasové ovládání a předčítání vyvinuté ve spolupráci s IBM (v ENG pro Windows 2000 a XP). Co do rychlosti je nejrychlejším prohlížečem na světě. Nechybí volba vzhledu programu, multijazyková podpora RSS čtečka. Vy si však můžete stáhnout testovací verzi s číslem 8.10, která již obsahuje nově i Bittorrent. 

 • Stahujte na této adrese (3.6 MB).

 • Netscape 8.0.2 – freeware
  Po delší době se objevila již osmá verze kdysi tak slavného internetového prohlížeče Netscape z dílny AOL. Vyznačuje se mnohem větší rychlostí, než mají jeho předchůdci, avšak i stabilitou a příjemným uživatelským rozhraním. Browser je založen na stejném jádře jako stále populárnější prohlížeč Firefox, ale dokáže pracovat v režimu využívajícím jádro Internet Exploreru. Z hlediska bezpečnosti by si měl Netscape 8 poradit lépe než jiné prohlížeče například s phishing útoky. Pokud uživatel navštíví web, který je na listu závadných stránek, bude označen červeným štítem. V případě, že stránky budou v seznamu dobrých webů, bude štít zelený. Nezařazené stránky zase budou označeny žlutým štítem.

 • Stahujte na této adrese (297 kB).

 • Maxthon 1.3.3 – freeware
  Maxthon (dříve MyIE2) je freewarová nadstavba Internet Exploreru. Program tedy pracuje na jádře IE, používá jeho funkce. Přináší záložky a mnoho nových voleb, které podstatně zvyšují kvalitu a pohodlí při prohlížení stránek na internetu. Druhou významnou funkcí je možnost využít metodu uchop a pusť, která vám umožňuje otevřít odkaz v novém okně pouze táhnutím odkazu na plochu. Maxthon je dále možno vylepšovat moduly plugin, je plně skinovatelný, umí blokovat pop-up okna a má mnoho dalších funkcí. Češtinu do Maxthonu naleznete zde.

 • Stahujte na této adrese (4.5 MB).
   
  Avant Browser 10.1 - freeware
  Avant prohlížeč je rychlý, stabilní, uživatelsky přívětivý, všestranný prohlížeč, který lze otevřít ve více oknech. Pomocí něho lze prohlížet obsah internetových stránek a blokovat všechna vyskakovací okna a také flash animace. Disponuje funkcí pro změnu vzhledu a v sobě má zabudovanou lištu pro vyhledávání v Google a Yahoo. Mezi nadstandardní funkce patří manažer hesel. Je založen na jádru IE.

 • Stahujte na této adrese (3.2 MB).

 • SlimBrowser 4.05 - freeware
  Další z celé řady nadstaveb pro Internet Explorer. Obsahuje všechny funkce jako Maxthon či Avant Browser. Za zmínku určitě stojí funkce Autologin, která automaticky otevře vámi nadefinované stránky jedním klikem a také možnost automatického čtení stránek.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).

 • Amaya 9.2.1 – freeware
  HTML editor a prohlížeč konsorcia W3C, který definuje jazyk HTML a CSS. Je sice určen především pro vývojáře, z čehož také vyplývá, že je šířen v rámci licence open-source, ale i ostatní uživatelé si ho jistě oblíbí. Amaya začal jako stylový editor HTML + CSS.

 • Stahujte na této adrese (6.2 MB).

 • Tjusig 2.4 – freeware
  Jedna z českých nadstaveb Internet Exploreru. Tjusig je internetový prohlížeč pro Windows, který má několik nadstandardních funkcí. Hlavní přednosti programu jsou snadné a rychlé prohlížení lokálních souborů, možnost prohlížení souborů Adobe Acrobat a Microsoft Office, rychlé přesouvání a kopírování souborů pomocí klávesových zkratek, možnost zvětšování a zmenšování obrázků včetně automatického přizpůsobení rozměrů, snímání a ukládání odkazů ze stránek.

 • Stahujte na této adrese (772 kB).

 •  

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

  B-707 N7071 Braniff

  Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Další z rubriky

  Software zdarma: obnovte pokažený systém do několika minut

  Ilustrační foto - data

  Přenést snadno všechna data v počítači na rychlejší či jiný HDD, případně do nového počítače. Na první pohled nesnadný...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

  Ilustrační fotografie - film

  Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

  Schöneck je rájem pro děti i dospělé
  Schöneck je rájem pro děti i dospělé

  Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

  Najdete na iDNES.cz