Pořiďte si přehlednou evidence filmů na DVD včetně všech informací o nich

aktualizováno 
Levné filmové DVD z novin se staly doslova hitem. I díky tomuto fenoménu naše domácí sbírky filmů plní rychleji. Abyste měli kontrolu nad tím, jaké snímky již máte, zkuste využít přehledný katalog.
Filmy na DVD

Filmy na DVD | foto: Profimedia.cz

Druhá polovina minulého roku přinesla na filmové scéně zásadní průlom. Masivní nástup nové módy tzv. filmových DVD přibalených k novinám znamenal navýšení počtu prodaných kusů filmů na DVD. Levná DVD jsou přijatelná pro většinu z nás a tak se naše domácí sbírky utěšeně rozrůstají o nové a nové filmové hity. Abyste měli přehled o tom, co jste si již pořídili, je dobré vést si nějakou databázi s DVD disky. Než abyste si ji vedli třeba v Excelu, zkuste využít služeb specializovaných programů.

Automaticky do nich můžete uložit celou řadu údajů o filmu (český název, popis, herci atd.) včetně těch technických (formát videa a zvuku, titulky, bonusy apod. Některé z nich dokonce řadu údajů mohou stáhnout z internetu. Je totiž možné si je stáhnout z některé databáze, jenž jsou dostupné na internetu zdarma. Vyplněné údaje si můžete ještě sami doeditovat tak, aby byly úplné. Je dobré si správnost údajů zkontrolovat. Tento vynaložený čas se vám totiž rychle vrátí a to díky off-line prohlížení záznamů disků. Ty specializované navíc dokáží vést i výpůjčky, takže vy budete mít neustálý přehled o tom, kde se vaše oblíbená média s filmem, ale třeba i hudbou, hrou, nebo obrázky právě nachází.

Ant Movie Catalog 3.5 – freeware
Jeden z nejlepších katalogizačních softwarů, který je k dispozici zcela zdarma. Slouží jak k řazení, tak i správě domácí sbírky filmů na DVD, VHS, VCD, SVCD, filmů DivX a dalších. Umožňuje import informací z veřejných filmových databází (vkládá popisy z internetu), vkládání obrázků PNG, JPEG a GIF, export dat do formátů HTML, SQL, CSV nebo XLS, tisk přehledných seznamů atd. Program je lokalizován.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,5 MB).


  EMDB 0.6 – freeware

  EMDB (Eric´s Movie Database) patří mezi ty programy, které vás osloví přehledným uživatelským rozhraním. Zadávat lze všechny důležité údaje o filmu. Nechybí však kolonky pro zadání technických informací o filmu (včetně bonusů). Údaje o filmech nemusíte zadávat ručně, ale můžete si je nechat importovat z databáze IMDB. Vyhledávání funguje na výbornou a nechybí ani export dat. Navíc je v češtině.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (847 KB).


  DM Filmy 2.0 – freeware

  Databáze filmů, která umožňuje snadné vyhledávání, souhrnné statistiky, třídění uložených záznamů podle různých kritérií a uživatelsky příjemné prostředí. O filmu lze editovat tyto údaje: anglický název, český název, číslo CD, znění, titulky, počet CD a poznámka. Nově funguje bez BDE. Data uchovává ve formátu XML.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (534 KB).


  FilMEdiT 1.3 – freeware

  Program slouží k vytvoření přehledné filmové databáze, pro evidenci filmů (CD, DVD). Lze hledat filmy podle kritérií (žánr, herec, znění), k filmům přiřazovat přední a zadní obal, vkládat obsahy filmů, přepínat databáze za běhu programu, zaheslovat databáze, měnit vzhled programu, přehrávat hudbu, exportovat, importovat a obsahuje i funkci půjčování.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (743 KB).


  Seznam CD a DVD 1.1 – freeware

  Aplikace slouží k přehledné správě CD a DVD disků obsahující hry, hudbu, filmy či software. Můžete přidávat, upravovat nebo mazat záznamy. Součástí programu je přehled půjčených disků. Pro chod programu je nutné mít instalovaný .NET Framework.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (525 KB).


  Filmy 1.2 – freeware

  Program Filmy je jednoduchá aplikace pro správu domácí sbírky filmů uložených na libovolných nosičích (DVD atd.). U každého filmu lze zadat český a původní název, žánr, místo uložení, délku filmu, zvuk (případně i jazyk) filmu a také možnou poznámku. Filmy lze řadit podle českého i původního názvu, místa uložení, žánru a také délky filmu. Vytvořený seznam filmů je možno vyexportovat do *.txt souboru pro následné použití třeba v programu MS Excel.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (551 KB).


  Seznam DVD 2008 – shareware

  Program slouží k přehledné správě DVD disků, zejména pak disků s filmy. Umožňuje vložení obrázku obalu disku, informace o zvuku, titulcích, kusů medií a kvalitě filmů a další. Výhodou programu je seznam půjčených disků, takže vždy budete mít přehled o tom, kdo má váš film zrovna půjčený. Pro vaše větší pohodlí je do programu integrován adresář půjčujících. Export seznamu do Excelu, HTML, CSV se všemi důležitými informacemi. Novinkou je možnost importu dat. Více v této recenzi.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,5 MB).


  DVD Disko-téka 1.8 – trial

  Aplikace umožňuje dohledání údajů o filmu na internetu a jejich následné vložení do databáze. Tisk několika druhů seznamů. Evidenci zapůjčení disků, včetně modulu pro hromadné zapůjčení nebo vrácení více DVD jednou osobou. Obsahuje historii výpůjček. V přehledném seznamu je možné třídit jednotlivé sloupce pouhým kliknutím na hlavičku sloupce, opakovaným kliknutím seřadíte data opačným směrem (sestupně, vzestupně).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB).


  Evidence DVD 3.3 – shareware

  Program umožňuje evidenci DVD disků, informace o zvuku, titulcích, žánru a mnoho dalších. Podporuje vyhledávání v databázi, aplikaci různých filtrů, ukládání a tisk obalů. Můžete evidovat půjčené DVD. Databázi můžete exportovat do HTML a csv. Novinkou je doplnění informací o DVD z databáze. Takže data se stahují z filmových db. – www.csfd.cz, www.dvdsvet.cz či www.planetdvd.cz.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,8 MB).


  All My Movies 4.0 – trial

  Díky All My Movies můžete katalogizovat vaše DVD, CD a VHS kazety. Nemusíte psát ke všem filmům detaily, program je stáhne a vyplní za vás a to díky internetu. Nabízí množství uživatelských nastavení, mezi kterými najdete například správu nabídky žánrů a typů médií, úpravu zobrazení popisků filmů atd. Program je navíc v češtině a umí vést i zápůjčky DVD.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,7 MB).
 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

  Ilustrační foto - hodiny

  Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Najdete na iDNES.cz