Pomalý internet rozproudí urychlovače stahování

aktualizováno 
Internet nabízí celou řadu zajímavého obsahu. Stáhnout si z něj můžete nejen programy, ale také operační systémy, video či hudbu. Aby se vám stahovalo, co možná nejpohodlněji a dokonce i rychleji zkuste jeden z mnoha download manažerů.

Download manažery jsou programy, které používá skoro každý. Pomáhají při práci s internetem, starají se o kompletní stažení souborů i o řádné vytížení linky. Programy jsou postavené tak, aby při přerušení stahování souboru dokázaly navázat na místo, kde skončily, a pokusily se zbývající data do souboru automaticky stáhnout někdy později.

Asi největším pomocníkem je i tzv. práce s kanály. Aplikace, díky několika přístupům na server, dokáží navázat se souborem několikakanálové stahování. Po stažení jednotlivých kousků se pak provede jejich zkompletování. Stahování mohou také zrychlit vyhledáváním rychlejšího download serveru, odkud je prostě stahování rychlejší. Mezi velmi užitečné funkce se řadí tzv. plánovače, stažení internetových stránek, integrace do prohlížečů či různé protokoly (FTP, HTTP stahovače). Většina z nich sice obsahuje velmi podobné funkce, ale liší se především svým vzhledem, intuitivností a některými přidanými vlastnostmi.

Bohužel poměrně častým jevem je, že celá řada z nich obsahuje škodlivé programy. Nejčastěji adware a spyware. Pokud výrobce výslovně neuvádí nepřítomnost těchto špiónů mějte se na pozoru. Většinou se to dozvíte v licenčním ujednání. Dalším trikem je instalace tzv. pomocných lišt, které však ve většině případů obsahují pouze adware. Adware lze však v celé řadě případů zničit programy: Ad-Aware, Spybot si Microsoft Antispyware.

Pokud tedy často stahujete, neváhejte a ještě dnes si nainstalujte jeden z urychlovačů, respektive usnadňovačů stahování. Každý z nich má své klady i zápory, proto záleží pouze na vás, který si pro svoji práci vyberete.

LeechGet 2005 - freeware
LeechGet je jeden z nejlepších a nejpoužívanějších stahovacích manažerů, kterému lze jen málo co vytknout. Používá velmi pěkný, příjemný a moderní uživatelský interface. Integruje se do prohlížeče IE (po stažení plug-inu lze instalovat i do Opery, Mozilly a Netscape) díky čemuž umožňuje snadnou správu veškerého stahování. Mezi další funkce patří FTP klient, automatický download, obnovu přerušených downloadů, automatické odpojení či vypnutí počítače a další. Stahovat můžete dokonce i celé weby. Obsahuje češtinu a neobsahuje žádný adware!

 • Stahujte na této adrese (2.8 MB).

 • FlashGet 1.71 - shareware
  Dokáže vyhledat nejrychlejší servery s kopiemi stahovaného souboru. Mezi jeho silné stránky patří třídění do různých kategorií a ukládání na disk dle kriterií. Samozřejmostí je podpora navázaní spojení při přerušení. Podporuje na 30 jazyků včetně češtiny. Od verze 1.2 již nejde o adware, ale shareware program.

 • Stahujte na této adrese (2.4 MB).

 • Download Accelerator Plus 7.5 – freeware
  Jeden z nejlepších download manažerů, které kdy spatřily světlo světa. Najednou stahuje až čtyři části souboru, které po dokončení zkompletuje. Další užitečností, kterou program nabízí, je načasování stahování, jeho přerušení ve stanovenou dobu, nebo ukládání dat do tématických složek. Freeware verze bohužel obsahuje adware. Koupit si však můžete Pro verzi bez reklam.

 • Stahujte na této adrese (3.3 MB).

 • Download Express 1.9 – freeware
  Zajímavý program pocházející od renomované softwarové firmy, pro nekomerční účely nabízený zdarma, nese označení Download Express. Stahuje soubory jak z internetových stránek, tak FTP serverů, a to maximální možnou rychlostí (lze i pevně definovat). Klient se integruje do IE, Mozilla Firefox a pustí pokaždé, když kliknete na libovolný soubor ke stažení. Neobsahuje adware.

 • Stahujte na této adrese (630 kB).

 • AD – Stahovač 1.2 - freeware
  AD - Stahovač souborů efektivně zrychluje stahování z internetu pomocí simulace více připojení na jeden soubor, tím se maximálně vytíží linka a soubor se stáhne mnohem rychleji. V některých případech může dojít až ke 300 procentnímu zrychlení oproti standardnímu stahovaní pomocí prohlížeče. Jde o český produkt zobrazující však rkelamu.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).

 • Star Downloader Free 1.52 - freeware
  Stále populárnější download manažer zajišťující až 400procentně rychlejší stažení souborů oproti klasické metodě. Navíc neobsahuje reklamu či spy-ware, takže neodesílá žádné informace o vašem PC do světa a neinstaluje do něj programovou „špínu“. Navíc podporuje FTP a HTTP a také proxy.

 • Stahujte na této adrese (1.6 MB).

 • DownloadWith 0.0.7 – freeware
  Výchozí stahovač souborů ve Firefoxu nemusí vyhovovat každému. Máte však možnost vybrat si jiný. Pomoci zásuvného modulu si můžete nainstalovat např. DownloadWith. Rozšíření umožňuje hromadné stahování a ukládání souborů z webového umístění. Pokud stahujete více souborů, může být nepostradatelným pomocníkem.

 • Stahujte na této adrese (19.4 kB).

 • Fresh Download 7.4 - freeware
  Download manažer, který disponuje jednoduchým uživatelským rozhraním, zajišťujícím vyšší rychlost stažení dat než klasickým způsobem stahování. Bezproblémově jej lze integrovat do následujících prohlížečů: Internet Explorer, Netscape Communicator, Opera, a Mozilla, včetně podpory systému Windows 95 a vyšších. Zaručuje příjemné stahování dat. Obsahuje i plánovač stahování či podporu antiviru pro kontrolu právě stahovaných dat. Po uplynutí 30ti dnů vyžaduje bezplatnou registraci.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).

 • Go!Zilla 4.11.39 – freeware
  Jedna z nejlepších aplikací starající se o stahování softwaru z internetu. Nabízí funkci plánování stahování i navázání spojení po přerušení. Předchozí verze byly jedny z nejvyhledávanějších vůbec. Nyní je sice ve verzi freeware, ale obsahuje nějaký ten adware. Celý program je navíc kompletně skinovatelný, takže si můžete dokonale změnit jeho vzhled.

 • Stahujte na této adrese (179 kB).

 • NetAnts 1.25 - freeware
  Méně známý, ale přesto kvalitní stahovací akcelerátor souborů. Mezi jeho hlavní vlastnosti patří dávkové stahování, automatické vytočení připojení přes modem, načasované stahování a navázání spojení po přerušení. Jeho výhodou je, že nenáročnost na systémové prostředky, bohužel však také obsahuje adware.

 • Stahujte na této adrese (957 kB).

 •  

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

  Ilustrační foto - hodiny

  Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

  Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz