KVIK: Klávesnice, co ji umyjete pod kohoutkem. Malý iPad je ve výrobě

  18:32aktualizováno  18:32
Klávesnici od Logitechu lze umýt pod proudem vody. Nový iPad s menšími rozměry se prý již vyrábí a čeká na říjnový start. A Norům se nelíbí Google Analytics.

Logitech Washable Keyboard K310 můžete čistit třeba v dřezu. | foto: Logitech

Logitech vyrobil klávesnici, kterou očistíte pod proudem vody

O klávesnicích, které vydrží polití horkou kávou či jinou tekutinou, jsme již slyšeli. Logitech ale nyní přichází s modelem, který po ušpinění můžete umýt jednoduše pod proudem vody.

Logitech slibuje, že ji lze bez problémů ponořit do vody o hloubce až 30 cm, výjimkou je USB kabel. Logitech Washable Keyboard K310 je vybavena výtokovými otvory v zadní části klávesnice, které umožňují snadné vysychání.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Novinka bude v prodeji na podzim za doporučenou maloobchodní cenu 1 249 korun.

Už se prý vyrábí malý iPad

V této chvíli stovky tisíc kusů měsíčně, od září až 4 miliony. To je současný objem výroby iPadů s displejem o úhlopříčce 7,85 palce. Přinejmenším to tvrdí na základě svých zjištění tchajwanský server Digitimes.

Podle něj zahájí Apple prodej malých iPadů v říjnu. Bude mít tenčí okraj obrazovky, aby mohl přístroj pracovat s větší zobrazovací plochou než konkurenční produkty. Podpořit to má podobná hustota zobrazovacích bodů jako u iPadu 2.

Cena nového iPadu by se měla pohybovat kolem 300 dolarů (cca 6 000 korun), aby mohla být konkurenceschopná proti tabletům od Amazonu a Googlu za 200 dolarů (cca 4 000 korun).

Norsko hrozí zákazem Google Analytics

Norský úřad na ochranu dat (obdoba českého Úřadu na ochranu osobních údajů,  ÚOOÚ) pohrozil zákazem statistického nástroje Google Analytics, jedné z nejpoužívanějších utilit na světě pro měření návštěvnosti webových stránek. Důvodem je údajné nedodržení evropských direktiv z roku 2008 ohledně ochrany osobních údajů (připomeňme, že Norsko není členem EU).

Nástroj pro měření návštěvnosti přirozeně pracuje s daty o prohlížečích a počítačích (a IP adresách), které stránku s měřicím kódem navštěvují. Norskému úřadu také vadí, že Google může sloučit data, která získává přes měřicí kód Google Analytics na milionech webů z celého světa, a využít je pro další účely.

Pokud by Google chtěl Analytics v Norsku nadále provozovat, musel by radikálně upravit podmínky používání služby a zaručit anonymizaci dat o sbíraných IP adresách. To by podle serveru TechCrunch znamenalo radikální zásah do konkurenceschopnosti Google Analytics. Na rozdíl od ostatních podobných nástrojů by totiž nemohl majitelům webů poskytnout například informace o regionech s největší mírou konverze nebo o tom, ze kterých stránek přišlo nejvíce zákazníků apod.

Pro Google to není první střet s tímto norským úřadem. Nejsou to ani dva týdny, co od něj Google dostal jinou pokutu, tentokrát za to, že údajně nesmazal osobní data sesbíraná při focení podkladů pro Street View.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Kafe jako hnůj. Trápení italského stíhače, který zabloudil do Čech

Před 60 lety se letiště v Hradci Králové stalo místem přistání italské stíhačky s mladým pilotem Ernestem De Majem. Ten...

Na cele s Meresjevem. Konec bloudění italského stíhače českou oblohou

K italskému pilotovi, který v roce 1959 zabloudil na naše území, pustily úřady představitele ambasády až po více než...

Programování vám pomůže chápat svět, říká slavný geek. Varuje před AI

Říkat počítači, co má dělat, je naprosto jedinečná činnost. Naučí nás to mnohem víc, než si uvědomujeme. Programovat...

Neházejte 737 Max na piloty, píše legenda „Sully“. Byla to smrtelná past

Chesley Sullenberger varuje před svalováním viny za nehody letadel 737 Max jen na piloty. Slavný „kapitán Sully“,...

Vyvíjený sovětský supertank nepřežil rozpad komunistického impéria

V poslední půldekádě před rozpadem Sovětského svazu vyvíjeli Rusové nový výkonný tank s projektovým označením Objekt...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

  • Další z rubriky

Velký úspěch Slavie. Provoz na českém internetovém uzlu byl rekordní

Největší český internetový uzel, kde se propojují sítě různých poskytovatelů, NIX.CZ, zaznamenal v úterý večer zatím...

Facebook zaútočil na Snapchat, vytvořil novou aplikaci Threads

Americká internetová společnost Facebook spouští novou komunikační aplikaci s názvem Threads určenou uživatelům služby...

Hackeři nabízí přístroje, které ušetří peníze za elektřinu i benzin

Chytré přístroje připojené na internet jsou stále častěji cílem digitálních útočníků. Potvrzuje to aktuální zpráva...

Tipy na weby: Hudební služba s 53 miliony skladeb nebo cesty za zážitky

Až 53 milionů songů k poslechu nabízí služba Deezer.com. Přemýšlíte-li stále o novém elektromobilu, potom by vás možná...

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.

Najdete na iDNES.cz