Tipy na zajímavé weby: Při tvorbě vlastních stránek se již nemusíte nechat omezovat

aktualizováno 
Navrhněte si vlastní stránky a sjednoťte na nich své komunitní profily. Najděte to pravé jméno pro vaše budoucí miminko a nechte si o něm zjistit podrobnosti.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Naskečujte si své stránky
WebSketch.com – www.websketch.com

Stále si přejete vlastní internetové stránky či blog, ale nechce se vám je programovat v HTML či jiném programovacím jazyku? Že vám nevyhovuje ani možnost nechat si je vygenerovat jednou z několika šablon na různých serverech typu Webnode.com, Inpage.cz či Blog.cz? Pak zkuste zahraniční službu WebSketch.com.

WebSketch.com je on-line služba, kde mají běžní uživatelé počítačů možnost vytvořit pozoruhodné stránky, které navrhují například webdesigneři. WebSketch.com je tak místem, kde lze vlastní prezentaci vytvořit nejen během několika minut, ale lze si na ni umístit celou řadu funkcí, a to vše jen pouze metodou uchop a pusť. Máte tak možnost vytvořit si třeba osobní stránku, pomocí které budete komunikovat s přáteli, zaměstnanci, zákazníky apod. To vše vám umožní kombinace moderních Web 2.0 aplikací a od vás se očekává pouze tvůrčí schopnosti. Vytvořené stránky lze přitom sdílet třeba jen s vybranými lidmi, anebo se všemi. Existuje celá řada velmi dobrých on-line WYSIWYG web editorů, ale tento umožňuje opravdu rychlou práci s většinou prvků a technologií moderních webů bez hlubších znalostí o nich. Díky tomu je pak možné sloučit data z několika zdrojů, jako jsou fotografie, profily na Flickr.com či Facebook.com, uložená videa na YouTube.com, Hulu.com atd. na jednom místě. Obsah dále můžete přidávat i z jiných serverů a to prostřednictvím Embed HTML kódu. Jediné, co musíte udělat, je zdarma se zaregistrovat a poté již můžete začít navrhovat. Kdybyste si přece jen nebyli jisti co a jak dělat, podívejte se na toto video, kde je vše hezky vysvětleno.

WebSketch.com

Podobné stránky

Slide.com - prezentace fotografií ve flashi
Webnode.com – vlastní stránky s prvky Web 2.0 aplikací


Najděte jméno pro své dítě
Babyname.com – www.babyname.com

Nemůžete se s partnerem stále shodnout na jménu budoucího potomka? Že jeden či druhý preferuje každou chvíli jiné? Tak ho zkuste vybrat společně pomocí internetu a se zábavou.

Babyname.com tu je pro všechny nerozhodné. Jste si jisti, že je vybrané jméno opravdu pro holku či pro kluka? Zajímá vás, odkud jméno pochází, v jaké zemi je nejvíce používané atd.? Tak i to vám služba prozradit. Stačí, když ho na úvodní stránce zadáte do kolonky a odešlete třeba Entrem. Zobrazí se informace, které ale nejsou v češtině (můžete si je však nechat přeložit pomocí Google překladače). V nich se tak dozvíte například, zda se hodí pro chlapce či dívku, jeho význam, v jaké zemi se nejčastěji používá, jak mohlo vzniknout, jak je populární či jeho různé tvary. V další záložce je možné si prohlédnout jmenovce, výskyt podobných jmen s jejich popularitou, či dokonce nedostatky jména (ošklivé tvary). Pro někoho může být vítanou funkcí možnost nechat si přehrát správné vyslovování jména. Stačí kliknout na ikonku reproduktoru hned vedle jména. Nechcete-li jména hledat, pak využijte výběr pomocí abecedy. Stačí kliknout na písmenko a poté zvolit, zda jde o chlapce či děvče.

Babyname.com

Podobné stránky

Babynamey.com – interaktivní vyhledávač dětských jmen


Lepší hledání práce na internetu
Agentka.cz – www.agentka.cz

Na českém internetu existuje poměrně dost serverů zabývajících se inzercí a vyhledáváním pracovních míst. Některé jsou plnohodnotnými portály pomáhající lidem komplexně s prací, jiné zase pouze zobrazují jen volná pracovní místa. Nedávno jim však přibyla konkurence v podobě serveru Agentka.cz.

Jistě nám dáte za pravdu, že hledat práci není zrovna dvakrát zábavná činnost. O to horší to je v situaci, kdy jste dostali výpověď a vám se ani po několika týdnech žádnou novou nedaří najít. Pomoci vám v tom může internet. Avšak používání pracovních portálů je obvykle vcelku zdlouhavé. S jejich použitím lze práci spíše vybírat z nejrůznějších kategorií a oborů, než skutečně hledat. Naštěstí to se snaží změnit Agentka.cz. Tento nový ambiciózní projekt si klade za cíl zejména uživatelskou jednoduchost a přívětivost. K nalezení práce na serveru stačí zadat svou profesi a město, kde si přejete pracovat, např. účetní Brno, programátor Praha, či obchodní zástupce Olomouc. O vše ostatní se postará Agentka.cz sama. Nalezené nabídky práce je navíc možné zobrazit na mapě, takže snadno zjistíte přesnou polohu pracoviště, nejbližší zastávku autobusu a další užitečné informace. Agentka.cz je přitom výhodná i pro ty, kteří hledají zaměstnance. Za zveřejnění inzerátu si neúčtuje žádné peníze tak, jak to například dělají jiné pracovní servery. Vyhledávání a zobrazování nabídek práce je pak řešeno fulltextově. Zájemce o nové zaměstnání se tedy dostane k relevantnější nabídce práce než u katalogového řazení. Zaměstnavatelé si nicméně mohou připlatit za lepší umístění svých nabídek. Toto funguje na obdobném principu jako AdWords, Sklik apod. A ještě jedna pozitivní zpráva, na Agentka.cz zatím není tolik inzerátů od personálních agentur a pevně věříme, že to tak zůstane i do budoucna.

Agentka.cz

Podobné stránky

Jobdnes.iDNES.cz – hledání práce na iDNES.cz
Práce.cz – nabídky práce


Uwwwízlo v síti

Ponořit se do tajů psaní a tvorby HTML stránek by vám mohl pomoci web Pěstujemeweb.cz. Na něm naleznete materiály o HTML, CSS, JavaScriptu, grafice atd. Cílem webu je jakési sepsání učebnice, podle které si kdokoli bude moci vytvořit moderní webovou stránku.
Pro těhotné tu máme užitečnou službu Lilypie.com, která jim dokáže vytvořit metr s informací, v jakém týdnu těhotenství jsou. Ten si pak mohou přiřadit ke svému profilu například v nějakém komunitním portálu anebo v diskusním serveru. Na výběr je celá řada metrů, šablon a obrázků. Samozřejmě není problém si tento metr uložit i na své osobní stránky. Po zvolení možností a zadání textu se vygeneruje HTML kód a ten vložíte na patřičné místo.
U našich východních sousedů vznikl koncem roku zajímavý web o seriálech. Jmenuje se Iserialy.sk a přináší nejen informace ze světa seriálů, ale také možnost si je pustit. V databázi je již téměř 50 populárních seriálů. U nich jsou záznamy o jednotlivých dílech a možnost si je ihned nechat přehrát. Protože videa nejsou uložena na serveru, ale pouze linkovaná, je možná otázkou času, než majitelé jejich práv zasáhnou a videa nechají odstranit, čímž se stanou nefunkční i pro prohlížení zde.Iserialy.sk

 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: portály plné zpráv o sněhu a lyžování

Ilustrační foto - sníh

Nejčerstvější informace o aktuálním stavu sněhu na horách najdete na zimních portálech Snow.cz či Kamzasněhem.cz. A...

Hity, které přežily: výběr nejlepších článků Technet.cz za rok 2018

Muskův kabriolet Tesla Roadster s figurínou Starman se vznáší ve vesmírném...

Elon Musk, rudý Měsíc a Stephen Hawking. Co mají společného? Kromě vesmíru také to, že tato témata v roce 2018...

Nová analýza: Ruská dezinformační kampaň v USA byla plná překvapení

Nové analýzy rozplétají taktiky ruské agentury IRA při dezinformační kampani v...

Před prezidentskými volbami USA 2016 vedli Rusové sofistikovanou dezinformační kampaň. Cílem bylo polarizovat americkou...

Najdete na iDNES.cz