Tipy na zajímavé weby: Převeďte složitý internetový odkaz na jednoduchý

aktualizováno 
Speciální služba vám přemění složité odkazy na jednoduché, podívejte se, co se učí na vysokých školách a jací na nich působí profesoři, a vyhledejte si, poslechněte a třeba i stáhněte oblíbenou písničku přes internetový prohlížeč.

Mobilní internet | foto: Profimedia.cz

Zkraťte internetový odkaz
Jdem.cz – www.jdem.cz
Jistě to znáte i vy. Vyhledáte si například v mapách nějaké místo a rádi byste ho ústně či pomocí SMS předali kamarádovi či kolegovi. Avšak například právě v případě mapových podkladů bývá internetová adresa nejen strašně dlouhá, ale především obsahuje prapodivné znaky, které jste nikdy neviděli, natož abyste je používali. Máme pro vás však řešení.

To spočívá v tom, že začnete využívat službu Jdem.cz. Ta totiž vychází vstříc všem, koho již otravuje kopírování neskutečně dlouhých adres stránek do e-mailů nebo do diskusních fór. Adresa je potom rozlámaná přes několik řádků, a když se na ni chce někdo podívat, tak si ji musí zase poskládat zpátky. Dlouhou adresu přitom stačí vložit do políčka na této stránce a kliknout na tlačítko Zkrátit. Během chvilky z této adresy systém vygeneruje krátkou, která se zaručeně na víc řádků nerozdělí. A jak to funguje? Jednoduše. Systém si pod touto novou adresou (složenou z adresy serveru/vygenerovaného kódu) stránku zapamatuje, a jakmile ji vyvoláte zkráceninou, tak se ve vašem prohlížeči objeví ta původní, tedy nezkrácená.


Jdem.cz

Podobné stránky

Domovská.cz – vaše domovská stránka
Přidej.cz – server pro přidávání sdílených odkazů


Pro vysokoškoláky
Primát.cz – www.primat.cz

Možná že i vy pomalu dokončujete střední školu a pomalu se již nyní zabýváte otázkou, kam po ní. A právě pro vás tu jsou nové stránky s výstižným názvem Primát.cz. Tento server nabízí informace všem studentům vysokých škol.

Své místo zde mají univerzity. Zatím jich je sice aktivních pouze několik, ale na rozšíření se usilovně pracuje. Jestliže si vyberete univerzitu, můžete se o ní dozvědět více. Stačí na odkaz kliknout a čeká na vás nabídka předmětů, učitelů a diskusní fórum.
První obsahuje referáty, výpisky z přednášek, seminární práce, ukázková zadání k testům, informace ke zkouškám a informace o předmětech. Druhá přináší informace o učitelích a díky třetí si můžete pohovořit se studenty školy, případně zájemci. Ten, kdo dojíždí do školy z větší dálky, by měl zavítat do rubriky spolujízda. V ní se totiž nacházejí inzeráty, kde uživatelé poptávají či nabízejí přepravu ve více lidech, díky čemuž můžete ušetřit nějakou tu korunu, za kterou si lze pořídit např. studijní materiály. Spolubydlícího si potom lze vybrat v rubrice spolubydlení. Ztráty a nálezy slouží pro zapomnětlivé a samozřejmě nechybí rady a tipy – pro zlepšení všeho kolem nás.

Primát.cz

Podobné stránky

Vysokéškoly.com – adresář vysokých škol v ČR
Vejška.cz – vysoká škola efektivněji


Vyhledávač hudby
Tunese.com – www.tunese.com

Internet již dlouhá léta slouží jako obrovská zásobárna fotografií, videí a hudebního obsahu. Chcete-li si tak pustit hudbu, nemusíte sahat po rádiu, ale stačí si pustit rádio z internetu či si vybranou písničku rovnou stáhnout. Stránek, které hudbu legálně i nelegálně nabízejí, existuje velké množství, tak proč toho nevyužít, že?

Nedávno se objevila další služba, která nejenže umožňuje zdarma stahovat písničky, ale rovnou je i poslouchat. Sama žádný obsah nemá. Jde totiž o zajímavý internetový vyhledávač hudebních souborů. Stačí zadat jméno písničky či interpreta a počkat na výsledky. Co by se vám mohlo líbit, je to, že písničku si můžete přehrát ještě před stáhnutím a zjistit, jestli je to vážně ta, kterou hledáte. Následně ji stačí již pouze stáhnout.

Tunese.com

Podobné stránky

Songza.com – další vyhledávač hudby
Last.fm – jakou hudbu posloucháte?


Uwwwízlo v síti
Jestliže vaše babička stále odmítá mobil, počítače se bojí, a přesto byste jí chtěli popřát k narozeninám, avšak bydlíte od ní daleko a jste líní chodit na poštu, zkuste využít tuto možnost. Napište jí dopis, připravte si fotografii a vše pošlete z počítače anebo mobilního telefonu. Stačí navštívit stránky Línápošta.cz. Zde naleznete formulář a o ostatní bude postaráno. Text vašeho dopisu bude vytištěn a společně s fotografií zaslán na uvedenou adresu. Tato služba vás přijde na 25 Kč.
Na adrese http://live-tv.tym.sk naleznete slovenské, české, hudební, sportovní a další TV, které se dle svého zaměření nacházejí právě v těchto kategoriích. Na své si přijdou i ti, kteří se dívají na filmy pro dospělé.
Ve čtvrtek se slaví svatý Valentýn a vy pro svého milého či milou ještě stále nemáte nějaký zamilovaný dáreček? Nemáte představu o tom, co byste drahé polovičce darovali? Či naopak máte, ale chcete jí ještě popřát i přes PC. V tom případě pošlete zamilované valentýnské přáníčko. Naleznete ho na Fidorka.cz.

Valentýn

 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Další z rubriky

Facebook dal velkým firmám přístup i k vašim jménům a soukromým zprávám

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Microsoft, Amazon, Spotify a další velké firmy měly přístup k soukromým údajům uživatelů Facebooku. A to i poté, co...

Zemřel jeden z „otců internetu“. V 29 letech nakreslil schéma první sítě

Lawrence Roberts (1937 - 2018) v roce 2001 získal Cenu Charlese Drapera za...

Lawrence Roberts, jeden z vědců, kteří velkou měrou přispěli k rozvoji počítačové sítě internet, zemřel. Bylo mu 81...

Facebook se bude muset zpovídat v USA. Málo chránil data

Facebook logo

Kauza Cambridge Analytica je noční můrou společnosti Facebook. Vyšetřovat ji nyní budou i ve Spojených státech.

Najdete na iDNES.cz