Reportáž: Comdex 2002, den nultý

  16:25aktualizováno  16:25
Comdex fakticky nezačíná v pondělí 18. listopadu úderem deváté hodiny, tak jak se uvádí v oficiálních materiálech. Pro nás začal již o dva dny dříve odletem z Prahy, pro odbornou veřejnost pak v neděli večer přednáškou Billa Gatese, kdy pro některé zároveň rovnou skončil. Jak jsme prožili den nultý my si můžete přečíst v tomto článku.

Po loňských dojmech z Comdex Fall 2001, největšího veletrhu výpočetní techniky na světě, který se pravidelně koná zhruba v polovině listopadu v americkém Las Vegas, jsme si byli stoprocentně jisti, že na tak důležité akci opět nemůžeme chybět. A ačkoliv jsme se předregistrovali až na poslední chvíli, svou misi jsme úspěšně zvládli i tentokrát. Letenky jsme totiž rezervovali s dostatečným předstihem, takže jsme nezažili nepříjemnou nejistotu overbookingu jako vloni, ačkoliv místa v letadle, která jsme měli zamluvená, jsme také nedostali (nicméně jsme si nakonec jako vždy poradili). Neprudili nás ani na letišti, nekonalo se žádné přebalování batohu ani žádné šacování. Jedinou nepříjemnou záležitostí na celém letu tak byl fakt, že Continental Airlines jako zřejmě jediná společnost nerozdává na palubě svých letadel alkoholické nápoje, zájemci o pivo, víno či jiné lihoviny si tedy musí nechat zajít chuť nebo si připravit 4 USD za každý drink. Bohouš byl tímto mírně rozhozen, ovšem ke konci nám to bylo stejně jedno, neboť už zhruba po dvanácti hodinách cestování z celkových pětadvaceti jsme byli dostatečně unaveni na to, abychom se rozčilovali kvůli podobným prkotinám.

Přílet do Las Vegas byl doslova idylický. Když jsme v Praze nastupovali do letadla, byla zima a pršelo, na přestupu ve Frankfurtu pak bylo počasí ještě horší. V New Yorku jsme si potom mysleli, že ani nepřistane, oblačnost se ztrácela až někde 50 metrů nad zemí, bylo ošklivě a pršelo. V Las Vegas nás ovšem přivítalo sluníčko a při našem nedělním trajdání na registraci a po zdejší hlavní třídě jsem v tričku s krátkým rukávem litoval, že jsem si nevzal shortky, zatímco si Bohouš vyčítal, že se nastrojil do obleku, saka a ještě zimní bundy. Pohled na nás musel být vskutku kouzelný, malý v tričku s krátkým rukávem, velký v zimní bundě, to vše při cca dvaadvaceti stupních. Ale nepředbíhejme a vraťme se zpět do hotelu, kdy nás pořadatelé výstavy chtěli protlačit do drahého a od výstaviště poměrně vzdáleného MGM Grand Hotelu, zatímco my jsme toužili stejně jako vloni po Stratosphere, kterou jsme si nakonec den před akcí úspěšně zarezervovali. Dokonce jsme dostali pokoj na stejném patře jako vloni, jen v trochu jiné části. To nás coby staré mazáky ovšem nerozhodilo, k bazénu na terase totiž trefíme tak jako tak.

Ihned po nastěhování se do pokoje jsme znaveně obsadili postele a slevili z původních myšlenek zajít na večeři a nakoupit nějaké pití na „lehnout si na postel, pročíst si časopisy a jít spát“. Časopisy jsme si totiž koupili v New Yorku na letišti, ale v letadle jsme oba měli na práci něco jiného - já jsem dal před jejich pročítáním přednost spánku a Bohouš si zase vychutnával filmy na svém speciálně upraveném IBM ThinkPadu s výdrží baterií přes osm a půl hodiny. Nutno ovšem říct, že samotné počteníčko bylo jako předkrm před Comdexem bezesporu dobré, alespoň jsme se mohli v pohodlí hotelového pokoje připravit na nejžhavější technologické novinky současnosti, které na nás na výstavišti dýchnou. Na první pohled jsme si zamilovali špičkový fotoaparát o velikosti kreditní karty s rozlišením 2.1 megapixelů, velkou vestavěnou pamětí a interním bleskem, který coby žhavou novinku pořídíte za necelých 300 USD (a i proto budeme na zpáteční cestě zřejmě o dvě kreditky bohatší :o)).

Chladnými nás nenechaly ani další vychytávky, jako například USBčková paměť o velikosti 1 GB (my jsme na Comdex jeli vybaveni dvěma 16 MB „paměťovými tužkami“ od Fujitsu Siemens Computers). Už v letadle u jednoho ze spolucestujících jsme obdivovali sluchátka odstíněná od vnějších vlivů, za ideální zámek pro naše data jsme pak zvolili miniaturní USB snímač dotyků, jehož PCMCIA obdoba je k mání i na českém trhu.

V neděli krátce před polednem jsme vyrazili na výstaviště, nejprve jsme ovšem dali přednost vydatnému obědu v americkém stylu - Double Whooper Meal with Cheese, Onion Rings and Dr. Pepper Kings Size byl tou nejlepší volbou pro naše prázdné žaludky. Poté jsme zamířili na výstaviště pro registraci a také otestovat press-centrum, které nepotěšilo malým počtem TCP/IP kabelů a velkým počtem papírových press-kitů (ou-ou, moje záda), ale příjemně navnadilo všudypřítomnou WiFi sítí. Doufejme, že tato bude dostatečně rychlá i při velké zátěži a my budeme moci být na organizátory naštvaní jen za to, že jednu předregistraci nám nevystavili vůbec a my se tak museli rezervovat znova, zatímco na druhé dokázali neuvěřitelným způsobem zkomolit jméno společnosti a namísto Mobil Media a.s. nás registrovali jako Mobile Media Ass. :o) Nu co, na vyvrcholení večera, přednášku Billa Gatese, na níž jsme se po loňských zkušenostech těšili z celého Comdexu nejvíce, nás pustili tak jako tak a tak si můžete v tomto článku vychutnat reportáž z ní včetně podrobného záznamu všech myšlenek o blízké digitální budoucnosti podle tohoto počítačového génia, pár fotografií a krátký videozáznam.

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Další z rubriky

Facebook dal velkým firmám přístup i k vašim jménům a soukromým zprávám

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Microsoft, Amazon, Spotify a další velké firmy měly přístup k soukromým údajům uživatelů Facebooku. A to i poté, co...

Tipy na weby: najděte si levný benzin nebo si proklepněte budoucí školu

Mapy.cz

Interaktivní mapa prozradí, kde lze natankovat nejlevněji pohonné hmoty i s pohledem na dosavadní vývoj ceny. Informace...

Zemřel jeden z „otců internetu“. V 29 letech nakreslil schéma první sítě

Lawrence Roberts (1937 - 2018) v roce 2001 získal Cenu Charlese Drapera za...

Lawrence Roberts, jeden z vědců, kteří velkou měrou přispěli k rozvoji počítačové sítě internet, zemřel. Bylo mu 81...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz