Naplánujte si dovolenou přes internet: místa, hotely i počasí na webu

aktualizováno 
Řecko, Chorvatsko, Egypt. Chcete-li o vybrané destinaci znát co možná nejvíce informací, máme pro vás tipy, kde je zaručeně načerpat.
dovolená, moře, dítě

dovolená, moře, dítě

Řecké ostrovy
Řecko.name – www.recko.name

Řecké ostrovy a vlastně celé Řecko patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších destinací českých turistů. Tato země je mezi našimi turisty v pořadí čtvrtá nejnavštěvovanější (dle statistiky za minulý rok). Pokud letos i vy hodláte navštívit tuto zemi a to poprvé či opakovaně, mohly by se vám hodit bližší informace.

Na webu Recko.name jich naleznete opravdu hodně. Stránky založil jeden nadšenec, který tuto zemi navštívil v roce 2000. Uchvátila ho natolik, že o ní pravidelně publikuje nové a nové poznatky a tuto možnost dává i návštěvníkům stránek. Autor bude rád, když se s ostatními podělíte o vlastní dojmy, zkušenosti a zážitky z cestování po Řecku a to takovým způsobem, že napíšete cestopisy kliknutím na odkaz Napsat cestopis. Nemáte-li chuť psát cestopisy, můžete se s ostatními podělit o své fotografie. Fotografie můžete vložit do galerie kliknutím na odkaz Fotogalerie, či si prohlédnout ty, které se v ní již nacházejí. A v části Recenze hotelů můžete krátce ohodnotit ubytování, ve kterém jste svoji dovolenou strávili. Někomu jinému tyto užitečné rady mohou pomoci při výběru hotelu a příště třeba pomohou od jiného uživatele právě vám. Diskutovat můžete i s ostatními návštěvníky stránek v Diskusním fóru. Informace můžete vyhledávat podle ostrovů.

Řecko.name

Podobné stránky

Foto travel - více jak 5 000 fotografií z Řecka
Řecko na cesty – informace o celém Řecku


Průvodce po pobřeží Chorvatska
Chorvatsko.cz - www.chorvatsko.cz

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější letoviska nejen Čechů. V posledních letech si jej oblíbili i turisté z jiných zemí. Chorvatská republika (Republika Hrvatska), svou polohou panonsko-jadranská země, se rozkládá na ploše 56 542 km2, její vnitřní a teritoriální moře měří 31 067 km2. Chcete tuto zemi navštívit, přemýšlíte, na jakém místě strávit dovolenou? Navštivte web Chorvatsko.cz.

Stránky vám prozradí, jak je to v této zemi s přírodou, zobrazí aktuální počasí, kde se nalézají kempy, či možnost ubytovat se, jak je to s lodní dopravou, či jak se kam dostat autem. Nechybí však základní údaje, informace o naturismu či slovník. Celkem dobře jsou zde zpracovány i letoviska a to včetně jejich měst. Nechybí ani informace, kam se vydat na výlety či aktuální zprávy v rubrice aktuality.

Chorvatsko.cz

Podobné stránky

Chorvatsko.orbion.cz – Chorvatsko rady a informace
Magazín Chorvatsko – denně o Chorvatsku


Dovolená v Egyptě
Egypt dovolená – www.egypt-dovolena.ic.cz

Přestože Egypt nefiguruje v TOP 5 nejnavštěvovanějších destinací, které si oblíbili Češi za minulý rok, jde o zemi, která nabízí za přijatelné ceny velmi hodně (vynikající služby pro turisty, historii, památky atd.). Zájezdy mimo sezónu se dají pořídit za pár tisícikorun a v sezoně už od deseti tisíc. Pokud se tedy do této země chystáte, nebo stále váháte, zda je bezpečné ji navštívit, zasurfujte na www.egypt-dovolena.ic.cz.

Stránky vám mohou pomoci načerpat informace o zemi, kultuře a nejlepších letoviscích či vyřešit, kam zaletět. Pokud jste na dovolené v Egyptě již byli a chcete se s ostatními podělit o zážitky, zkušenosti a postřehy, máte také možnost. Nechybí všeobecné informace, měny, co kolik stojí, jaké je kde aktuální počasí, co byste měli před návštěvou země vědět či dotazy, odpovědi a rady.

Egypt dovolená

Podobné stránky

Egyptologie – informace o egyptské civilizaci
Egypt.orbion – informace, rady a zkušenosti o Egyptě


Jaké je počasí v různých koutech světa?
Underground.com -
www.wunderground.com
Chcete vědět, jaké bude počasí na dovolené? Nebaví vás proklikávat se tunou odkazů na serverech podávajících detailní zprávy o teplotě, tlaku a vlhkosti vzduchu v daném městě? Pak by vás mohl zaujmout server Wunderground.com.

Ten totiž nabízí celou řadu informací o aktuálním počasí s výhledem na další dny. Server je částečně lokalizován do češtiny, takže vám jeho ovládání nebude činit větší problémy i přestože neumíte anglicky. Informace zobrazuje nejen rychle, ale hlavně přehledně. Nechybí tak předpověď na aktuální den (teplota, vlhkost, vítr, tlak atd.), na pět dní dopředu a dokonce ani historie počasí či ročenka. Zajímavé informace naleznete i pod záložkou mapy, kde se můžete graficky podívat na teplotní index, ochlazování větrem, rosný bod apod. Server funguje od roku 1995 a jeho data jsou velmi často aktualizována.

Underground.com

Podobné stránky

Weather – aktuální počasí na celém světě
Weathersite – kompletní informace o počasí


Uwwwízlo v síti
Chcete mít přehled a informace o turistických místech ve světě? A to na všech pěti kontinentech? Potom zavítejte na web Info cestování.
Máte-li zájem o hotel, který vám nabídne vše, co si jen budete přát a přitom nedůvěřujete jejich popisům v katalozích cestovních kanceláří, pak je tu stránka s recenzemi hotelů z celého světa. Recenze-hotelu.invia.cz nabízí recenze hotelů od jejich klientů s bodováním a fotografiemi.

Tabulka ukazuje, kolik procent lidí, kteří vycestovali od ledna do konce září roku 2006, trávilo dovolenou v dané zemi

Kam jezdíme na dovolenou
Země Proc. návš.
 Chorvatsko 19 %
 Slovensko 14 %
 Itálie 13 %
 Řecko 8 % 
 Rakousko  6 %
 Egypt   5 % 
 Tunisko  5 % 
 Španělsko  4 % 
 Velká Británie 3 % 
 Německo  3 % 

Zdroj: CzechTourismus

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: vyzkoušejte Office nebo Photoshop v prohlížeči

Ilustrační foto - cloud

Už není zcela nutné vyzvedávat e-mail v aplikaci, psát dokumenty, vytvářet tabulky v programu instalovaném v PC. Řadu...

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

„Jsem odporná tlustá velryba!“ Online šmejdi vám prodají zázraky na míru

Chcete zhubnout bez námahy? Zbohatnout bez jakýchkoli znalostí? Omládnout o...

Chcete zhubnout bez námahy? Zbohatnout bez jakýchkoli znalostí? Omládnout o patnáct let? Nebo platit méně za benzin...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz