Comdex 2002: Nebude chybět Bill, ani spousta konferencí a další program

aktualizováno 
Již od soboty běží v rámci doprovodného programu podzimního veletrhu Comdex 2002 soubor přednášek konferencí a certifikačních programů, ve kterých se může i běžný uživatel dozvědět spoustu zajímavých informací.

Letošní podzimní veletrh Comdex přináší, tak jako jiné výstavy, i prostor pro setkávání odborníků, ale i laiků. Řeč je o klasických konferencích a přednáškách, kterým pořadatelé chtějí dát punc vzdělávacích programů.

Již například v sobotu mohli první zájemci projít certifikačním programem společností Microsoft a Cisco. Jedná se sice o běžné certifikační programy, kterých se mohou zájemci zúčastnit po celý rok, ale zde obě společnosti dávají alespoň slevu.

V neděli se pak další informacíchtiví návštěvníci mohou v jednom semináři seznámit například se základy bezdrátových sítí a mobilní komunikace nebo v dalším se jim otevře komplexní pohled na zabezpečení informací, v dalším workshopu se pak seznámí s technologií „Java Server Pages (JSP)“.

To hlavní se však očekává až od oficiálního prvního dne veletrhu, tedy pondělí. To se rozjedou konference a diskusní kluby, tzv. „knowledge“ centra, a spousta dalších aktivit, které si dávají za cíl ukázat současné technologie, podiskutovat o těch budoucích a představit úspěchy (možná i některé neúspěchy), kterých se doposud dosáhlo.

Hlavní konferenční program se bude dělit do šesti hlavních oddílů. Budou jimi: Bussines Technology Conference, Techcentric Conference, Digital Lifestyle Conference, Comdex IT Executives Symposium, Real-Time Enterprise Conference (začíná až v úterý) a konečně FORTUNE Small Business Forum se startem ve středu.

Digital Lifestyle Conference

Pro běžného uživatele bude patrně nejzajímavější třetí zmíněná konference, která se bude zabývat digitálním životním stylem. Hlavním tématem bude teze, jak se digitální technologie začleňují do běžného života uživatele a jak přinášejí novou dimenzi do všech oblastí života, jako je např. práce, zábava nebo učení.

V rámci této konference se například v pondělí bude hovořit o roli dostatečně rychlého připojení k internetu nebo jakým způsobem zasáhlo digitální snímání obrazu a zvuku do našich životů. Počítačové hráče určitě nadchne předposlední pondělní téma, které se zabývá rolí počítačových her v lidské zábavě. Potřeba stále menších záznamových médií se stále větší kapacitou bude probírána na závěr pondělního maratónu, bude se tu diskutovat nejen o flash pamětích, ale i o dalším vývoji záznamu na optické disky.

Hned v úterý se v rámci této konference bude moci utkat v prostoru nazvaném Velká debatní aréna s názory Billa Gatese nebo šéfa firmy Apple Steva Jobsa. Tématem totiž bude „Kdo bude vlastnit digitální nervové centrum domácnosti“. Zatímco Microsoft prosazuje svou technologii Freestyle a Mira, Jobs říká, že to pravé ořechové je MAC. Témat je nepřeberně, zmiňme například úlohu přenosných zařízená typu PDA nebo bezdrátová komunikace - každý si může vybrat.

Technet jel na Comdex, a tak se můžete těšit na aktuální zpravodajství o nových produktech službách a programech, seznámíme vás také s novými myšlenkami, které zaznějí na výše zmíněných fórech.

 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Další z rubriky

Některé stránky ruské televize RT zmizely z Facebooku. Síť je zablokovala

Jak zrušit účet na Facebooku?

Sociální síť Facebook v rámci své snahy o boj s dezinformacemi zablokovala několik stránek s napojením na Rusko. Mezi...

Rusko si kvůli válce vyzkouší odpojení od světového internetu

Ilustrační foto - internet

Rusko plánuje operaci, při níž che vyzkoušet, zda se dokáže odstřihnout od světového internetu a zvládne ho provozovat...

Google věnoval miliony dolarů Wikipedii. Ví, že ji bude potřebovat

Společnost Google věnovala otevřené internetové encyklopedii Wikipedia miliony...

Firma Google věnovala další tři miliony dolarů (přes 67 milionů korun) neziskové organizaci Wikimedia, provozovateli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz