Diskuze

Z velké kryptoburzy ukradl trpělivý hacker miliardu korun v bitcoinech

Burza Binance oznámila, že jim neznámý hacker či hackeři ukradli sedm tisíc bitcoinů. Útočník shromáždil velké množství přihlašovacích kódů různých uživatelů, pak naráz vybral peníze. Klientům však škoda nevznikne, Binance ztracené prostředky hodlá uhradit ze svých záloh.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MD

Tihle hackeři, co kradou kryptoměny jsou rockefelleři 21. století, narozdíl od něj, ale nejsou vidět. Na druhou stranu ukazují rizika kyberprostoru a kryptoměn v úplné nahotě.

0 0
možnosti
MZ

Bohužel, nezabezpečené směnárny kryptoměny ničí..

3 0
možnosti
RJ

Pokud nepoužíváte kryptoměny k daytradingu (spekulacím na pohyb kurzu v rámci dne či několika dnů), tak vám to může být jedno.

Pak jsou totiž vaše operace na burze je vklad+směna+výběr během krátké doby, a pravděpodobnost, že burzu vykradou/zkrachuje/zmizí během té doby je proto malá.

Riskují tedy hlavně ti, co obchodují, protože drží prostředky u cizích lidí na burze. A ti to dělají pro zisk a měli tudíž být na riziko připravení.

1 0
možnosti
Foto

Stejně si za to koupí pizzu a nejnovější trollí mečák.

0 1
možnosti
KB

K17a52r84e68l 79B96i47t29t

9. 5. 2019 10:21

Rollback by byl daleko větší průšvih, než samotný hack. Naštěstí je prakticky nereálný (ale ne nemožný):

https://btctip.cz/reorg-to-zase-jednou-neco-soudruhum-z-binance-nevyslo/

1 0
možnosti
MJ

Ukradené bitcoiny lze vysledovat, ale nelze je vrátit poškozeným... to je teda systém.

2 2
možnosti
Foto

Kdyby šlo vrátit transakce, byl by bitcoin zcela nepoužitelný jako měna. Jako tisícovka, která by se vám v noci vypařila z peněženky. Když transakce proběhne, musí být nevratná, jinak nemá žádný význam.

8 0
možnosti
TT

Sakra, ale přibližně jakým způsobem ta přihlašovací data hackli, jsme se nedozvěděli.

2 0
možnosti
RJ

To se vůbec nemusí zjistit. Podle Coindesku použil API klíče a 2FA kódy.

Ale mechanismy, jak k nim přišel, mohou ležet kompletně mimo burzu. Například to mohl být malware na mobilu (pak se chytili ti, co používají 2FA na mobilu a zároveň se s toho samého přístroje na tu burzu i přihlašují, což je obecná bezpečností chyba). Ale ten malware taky mohl být obecný - odesílal tvůrci prostě všechna hesla a všechny 2FA kódy, takže se nezjistí souvislost s Binance.

3 0
možnosti
RJ

Binance neznám, ale měla ta burza patrně mizerné řešení monitoring výběrů. Jestli ten útočník během krátké doby zadal tolik výběrů najednou, mělo to okamžitě spustit nějaké kontrolní mechanismy. Výběry zastavit a kontaktovat vzorek uživatelů, nějakou alternativní kontaktní metodou, zda to jsou opravdu oni.

Třeba Bitfinex má nastavení bezpečosti výběrů až paranoidní. Tam by se toto patrně stát nemohlo nestalo.

1 0
možnosti
MM

není zde uvedeno kolik účtů bylo postiženo a na kolik účtů bylo převáděno. Založit si několik setpeněženek není technicky provlém a udělat převod řekněme ze 3 tisíc na 1 tisíc je sicehodně transakcí, ale nemusí to být nic super neobvyklého.

1 0
možnosti
ED

Takže tu máme miliardu v toxických a potenciálne těžko obchodovatelnych btc. To aby si teď človek dával pozor Nejen od koho kupuje, ale i jaký btc kupuje.

2 1
možnosti
MG

Co konkretne myslite tim "davat si pozor?"

1 0
možnosti

Tak to lidi zase začnou kupovat bitcoins jako diví, když se semotamo ztratí ani ne miliarda v korunách, tak to je prostě důkaz bezpečné investice;-D

4 4
možnosti
RJ

To ale není věc Bitcoinu, ale chybně implementovaný software na serveru nějaké burzy.

Pokud si Bitcoiny vyberete k sobě, jak se doporučuje, tak se vás to netýká. Existují postupy, jak si svoji peněženku zabezpečit tak, že ty Bitcoiny prostě ukrást nelze, je to matematicky vyloučeno.

3 0
možnosti