Volejbalisté Opavy vyhráli na jihu Čech

České Budějovice - Opavští volejbalisté po matných výkonech v extraligové sezoně vybojovali cenné vítězství na půdě úřadujícího mistra. V Českých Budějovicích lépe zvládli závěr pětisetové bitvy, kterou provázely velké zvraty a bodové rozdíly v jednotlivých setech.

První set patřil nahrávači Sládečkovi, který na konto domácích přidával výborným podáním jeden bod za druhým. Druhá sada zase skončila jasnou výhrou Opavy (25:15) a ta se štěstím získala i třetí, když odvrátila dva setboly.

Pak ale zase měli jasně navrch českobudějovičtí hráči, v tie-breaku si však soupeře nechali po chybách v útoku utéci na 9:13 a čtvrtou prohru v ligové sezoně už neodvrátili.

"Pro nás je to strašně důležité vítězství. Sety ale byly divné, připadalo mi to jako ženský volejbal, rozdíly v jejich průběhu byly obrovské," řekl novinářům opavský trenér Martin Demar.

"Jen v prvním setu jsme hráli, co jsme si řekli. Ve druhém setu každý přidal chybu, dohrávali jsme ve velkém útlumu," doplnil jeho kolega na domácí lavičce Petr Brom.

České Budějovice - Opava 2:3 (17, -15, -25, 12, -10)