Hráči Karlovarska se radují z bodu.

Hráči Karlovarska se radují z bodu. | foto: ČTK

Volejbalisté Karlovarska si odvezli z Kladna dva body a opět těsně vedou ligu

• 0
Volejbalisté Karlovarska si v předposledním kole extraligy odvezli dva body z Kladna za výhru 3:2 a opět těsně vedou tabulku. Úřadující mistři mají na České Budějovice k dobru jeden bod. Kladno předstihlo Příbram a je třetí, poslední kolo je na programu v sobotu. Oba týmy se dnes překonávaly na podání a měly shodně 13 es.

V minulé sezoně Západočeši vyhráli před Jihostrojem dlouhodobou část o pouhý set. Dnes se před největšího rivala opět dostali poté, co v kladenské hale ovládli všechny tři liché sady. Tu rozhodující v poměru 15:9.

„V tie-breaku se nám povedlo pár míčů v obraně, Daniel Římal tomu pomohl,“ komentoval kouč Jiří Novák dramatický závěr bitvy trvající přes dvě hodiny. Římal do pátého setu vystřídal univerzála Patrika Indru, jenž do té doby nasbíral 20 bodů.

Hosté přitom byli oslabeni o zraněné Lukáše Vašinu i Wessela Keeminka, prvního nahrávače zastoupil Martin Kočka. Cenu pro nejužitečnějšího hráče převzal další z vítězné sestavy, kanadský blokař Marc Wilson.