Obhájce nezískal ani set, v semifinále ztrácí

Praha - Obhájci mistrovského titulu v extralize volejbalistek hrozí, že se letos do finále neprobojuje. Olymp prohrává v semifinále play-off se Slavií 1:2 na zápasy a v sobotu se v Edenu pokusí vynutit si rozhodující pátý duel. V pátečním utkání podlehl tým trenéra Stanislava Mitáče hladce ve třech setech.

Slavia - Olymp 3:0 (21, 17, 21)
Slavia, která v předchozím utkání neuhrála ani set, se tentokrát  dostala rychleji do zápasu. Olympu se nedařilo hlavně v útoku.

Ve druhém setu trápení úřadujících mistryň dosáhlo vrcholu a soupeřky vyhrály 25:17.

V posledním setu se Olymp ještě pokusil o zvrat. Utekl z nepříznivého stavu 2:6 a získal vedení, ale po dalších chybách v útoku přihrál vítězství Slavii.

"Bylo to velmi nervózní utkání, hlavně ze strany Olympu, jehož hráčky znervózněly televizní kamery. My jsme chybovali, a proto jsme vyhráli," řekl slávistický kouč Jiří Zach po utkání, které běželo v přímém přenosu.

"Nedokázali jsme ubránit Havelkovou a Kolouškovou, byli jsme horší na přihrávce i v útočné činnosti," uvedl Stanislav Mitáč, trenér Olympu.

Rozhodčí: Grabovský, Švejda. Čas: 61 min. Diváci: 750. Stav série: 2:1.
Slavia: Doležalová, Havelková, Kallistová, Mitáčová, Koloušková, Jonášová, libero Jášová - Janoušková, Vobrová.
Olymp: Pastulová, Chroustovská, Kočiová, Sládková, Novotná, Šenková, libero Felbábová - Nováková, Duspivová, Sluková.