Budějovice se s Ostravou natrápily

České Budějovcie - Den po nástupu k týmu přivezl ve čtvrtek volejbalisty Ostravy do Českých Budějovic staronový kouč hostů Jaroslav Tomáš s jediným společným tréninkem. Hosté první čtvrtfinále Českého poháru odehráli uvolněně a při dobrých výkonech nahrávače Štiky i blokaře Cerhy dost zlobili.

Do odvety jdou České Budějovice po výhře 3:1 s vyrovnaným poměrem míčů 95:95. Sehrají ji v Ostravě za dva týdny.

„My jsme v koncovce druhého setu zkazili dva servisy,“ posteskl si Jaroslav Tomáš. Hosté v ní měli tři setboly a mohli vyrovnat na 1:1.

Vyhráli ale třetí set. „Z naší strany tam byla jedna chyba za druhou,“ poznamenal kouč domácích Zdeněk Pommer ke třetí části. „Špatně jsme podávali, útočili, nic nám prostě nešlo.“

Ve čtvrté sadě se domácí soustředili od začátku a jeli, ale v koncovce je soupeř z vedení 16:9 a 21:16 málem dohonil.

Favorit vyhrál zaslouženě. Poslední bod získal blokař Smrčka. „Co mě hlavně těší, to byl plnohodnotný návrat Smrčky,“ podotkl trenér vítězů. Jihočeši hrají zítra extraligu v Příbrami.