V Montrealu se utkají Šafářová s Vaidišovou

• 1
Praha - Dvě české tenistky se utkají v druhém kole turnaje v Montrealu. Česká jednička Nicole Vaidišovou měla na úvod volný los, nyní narazí na Lucii Šafářovou. Ta v prvním kole bojovat musela, její soupeřkou byla francouzská hráčka Virginie Razzanová. Šafářová ji porazila 7:5, 6:4.

Montreal

Devatenáctiletá Šafářová utkání s Razzanovou nadějně rozehrála, ale o čtyři roky starší soupeřka postupně hru vyrovnala. První set tak vítězka tří turnajů WTA nakonec získala za 48 minut v poměru 7:5, druhou sadu vyhrála 6:4. Celý zápas ukončila za hodinu a 35 minut.

Se sedmnáctiletou Vaidišovou má Šafářová vyrovnanou bilanci 1:1. Dosud se dvakrát utkaly na antuce, poslední vzájemný duel letos v dubnu v Amelia Island vyhrála Šafářová a došla tam až do semifinále.

Santangelová (It.) - Bammerová (Rak.) 6:7 (2:7), 6:4, 6:2
Peerová (Izr.) - Lepčenková (Uzb.) 6:4, 6:4.

Cincinnati

Tenisový turnaj série Masters v Cincinnati přinesl hned v úvodu překvapení, když pátý nasazený Rus Nikolaj Davyděnko podlehl Argentinci Juanu Ignaciu Chelovi. Vítěz sedmi turnajů ATP podlehl 35. hráči světového žebříčku 4:6, 6:2 a 2:6.

Na podniku dotovaném částkou 2,45 milionu dolarů se zatím stihly odehrát jen čtyři zápasy, pak program narušil déšť.

Chela (Arg.) - Davyděnko (5-Rus.) 6:4, 2:6, 6:2
Baghdatis (8-Kypr) - Johansson (Švéd.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:3)
Almagro - Martín (oba Šp.) 6:3, 6:3
Serra - Benneteau (oba Fr.) 6:3, 6:3.