Fortuna tlačí na Sazku novou loterií. Sázkaře bude lákat na Facebooku

BUDE MÍT SESTRU. Od května spustí Fortuna novou loterii Superloto, která by měla konkurovat zavedené Sportce. | foto:  Michal Šula, MAFRA

26 2012
Nejstarší a nejoblíbenější číselné loterii v Česku se narodila mladší sestra. Sportce společnosti Sazka má totiž od května konkurovat na loterijním trhu hra Superloto, nový produkt sázkové firmy Fortuna vycházející ze hry Loto. Fortuna navíc plánuje zacílit svou kampaň na mladší sázkaře.

"Musíme si přiznat, že Sazka se vrátila do pozice lídra. Obnovila se důvěra sázejících a věříme, že je to částečně i kvůli nám. Z pozice dvojky teď chceme na trhu vytvářet na Sazku tlak," zahájil úterní tiskovou konferenci Jiří Hosnedl, generální ředitel Loterie Fortuna.

Spolu se svými kolegy představil Hosnedl novou číslenou hru, která by měla Fortuně pomoci ke zvýšení podílu na loterijním trhu. Teď ovládá zhruba pět až deset procent. Čísla z posledních měsíců jsou však ovlivněná superjackpotem, který byl ve Sportce a lákal sázející.

Tipsport hlasí rekordní výhru

Na Sazku a Fortunu v oblasti číslených loterií třetí hráč na trhu nemá. Tipsport celkem výrazně se svou Tipšestkou zaostává. Přesto se minulý týden sázkař z Prahy dočkal u Tipsortu rekordní výhry. Sedm šťastných čísel mu vyneslo 10 766 298 korun. Dosud nejvyšší výhra v Tipšestce byla skoro poloviční.

Přetáhnout část lidí chce Fortuna právě modifikací své stávající loterie. Hra Superloto z ní vychází a bude se trochu podobat sázkařské klasice - Sportce. Fortuna při vytváření Superlota čerpala i z dojmů a zkušeností samotných sázejících. První slosování nové hry bude ve čtvrtek 3. května.

Losovat se nově bude třikrát týdně, což má Fortunu odlišit od konkurence. Systém šesti tažených čísel ze 49 a volba barvy se nemění. Oproti současnému stav však přibyly dvě doplňkové hry. Na rozdíl od Lota bude mít slosování nově dva tahy. Cena jednoho sloupce bude 12 korun.

"Od poloviny května mohou sázkaři získat díky mimořádné prémii bank ve výši sto padesát milionů," řekl Hosnedl. Na jackpot stačí vsadit 92 korun. Distribuční síť zůstává stejná. Škrtat šťastná čísla tak budete moct na pobočkách Fortuny, v obchodních centrech a trafikách.

"V budoucnu chceme zvýšit svůj trží podíl na dvacet procent a chceme se aktivně podílet na rozšíření celého loterijního trhu u nás," zopakoval Hosnedl cíle firmy v oblasti loterií.

Fortuna vsadí na vtip, chce lákat mladé na Facebooku

Když Fortuna loni v létě spustila svou loterii, v reklamní kampani ji k tomu pomáhal Rocky Balboa. V televizních spotech totiž vystupoval český imitátor slavného filmového boxera v některých známých scénách a k divákům promlouval hlas Pavla Rímského, který Rockyho daboval. (více si přečtěte ZDE)

Teď Rocky "dostal K.O." V kampani propagující Superloto už totiž vystupovat nebude. "Rocky nám pomohl dostat se do podvědomí sázkařů a měl uvést značku Loterie Fortuna. Nová kampaň bude více produktově orientovaná," sdělil marketingový ředitel Zdeněk Lang.

Fortuna spolupracuje s Danielem Růžičkou, který mimo jiné točí reklamní spoty pro T-Mobile. "Vsadili jsme na určitou originalitu. Doufám, že reklama uspěje a pobaví," dodal Lang.

Kromě reklamy v televizi a v tisku chce Fortuna lákat sázkaře také na internetu, konkrétně na sociálních sítích. Na Facebooku by mohla firma přitáhnout i mladší sázkaře "Jde nám o styl komunikace. Chceme být otevřenější a trochu to odlehčit. Sázíme na to, že Češi mají rádi vtip," tvrdí Lang.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz