Vítek doplaval v maratonu šestý

Budapešť - Český plavec Rostislav Vítek obsadil na mistrovství Evropy v Maďarsku šestou příčku v závodě na 25 kilometrů. Titul na nejdelší trati získal na Balatonu v nepříjemných vlnách Francouz Gilles Rondy, který po více než pěti hodinách porazil Antona Sanačeva z Ruska o pouhých devět desetin vteřiny.

Bronzovou medaili získal další Francouz Stéphane Gomez, jenž za vítězem zaostal o dvě vteřiny. Vítek na vítězného Rondyho ztratil minutu a 25 vteřin.

Maratonský závod, do něhož se přihlásilo patnáct mužů, se konal za těžkých podmínek. Voda v Balatonu měla teplotu 27 stupňů Celsia a plavce navíc trápily vlny a vítr.

V soutěži jednotlivkyň v synchronizovaném plavání se česká reprezentantka Soňa Bernardová podělila s Francouzkou Appoline Dreyfussovou o osmou příčku. Obě závodnice ve finále obdržely 87,500 bodu.

Titul získala dvacetiletá Natalia Iščenková z Ruska. Vítězka kvalifikace dostala ve finále shodně 49,200 bodu za technickou i volnou sestavu a v celkovém součtu o sedm desetin porazila Španělku Gemmu Mengualovou. Bronzovou medaili si do Řecka odveze Natalja Anthopuluová.

Výsledky:
Muži - plavání 25 km:
1. Rondy (Fr.) 5:10:17,3 hodin, 2. Sanačev (Rus.) -0,9, 3. Gomez (Fr.) -2,0, 4. Volpini (It.) -5,2, 5. Venturi (Fr.) -21,3, 6. Vítek (ČR) -1:25,8.
Ženy - synchronizované plavání, jednotlivkyně: 1. Iščenková (Rus.) 98,400 bodu, 2. Mengualová (Šp.) 97,700, 3. Anthopuluová (Řec.) 93,900, 4. Jušková (Ukr.) 92,800, 5. Adelizziová (It.) 92,100, 6. Glouškovová (Izr.) 89,900, ...8. Bernardová (ČR) 87,500.

Ruska Natalia Iščenková vyhrála na mistrovství Evropy v Budapešti závod jednotlivkyň v synchronizovaném plavání.