V Augsburgu debkanoisté na medaile nedosáhli

Augsburg - Německé posádky obsadily všechna místa na stupních vítězů v závodě deblkanoistů Světového poháru ve vodním slalomu v Augsburgu. Síle domácích lodí nedokázali odolat ani evropští šampioni a vítězové minulého závodu SP Volf se Štěpánkem, kteří skončili na 5. místě. Jiras s Máderem ve finále minuli branku a skončili devátí, čeští kajakáři se do finále vůbec neprobojovali.

Deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem byli po semifinále na druhé pozici se ztrátou necelých dvou vteřin, ale ve finálové jízdě si medailové postavení neudrželi. Klidnou a bezchybnou plavbu si pokazili až v úplném závěru, na kombinaci branek 18 a 19 se dvakrát dotkli a 4 terstné vteřiny je srazily na páté místo.

Jejich kolegové Marek Jiras a Tomáš Máder zkoušeli ve finále vylepšit průběžné sedmé místo, ale ani jim nevyšel závěr. Předposlední 19. branku minuli a inkasovali 50 trestných vteřin.

Pod stupni vítězů skončili i olympijští vítězové bratři Hochschornerovi ze Slovenska, kterým patří čtvrté místo. Medaile si dělili Němci, nejlepší byli Becker s Henzem.

Také soutěž kajakářů vyhrál domácí slalomář Dörfner. Z Čechů zajel v semifinále nejlépe Ondřej Raab, kterého však tři dotyky odsunuly z páté pozice na celkové 29. místo. Do boje o medaile přitom postupovalo jen deset nejlepších.

Výsledky, muži - K1: 1. Dörfler (Něm.) 188,25 (2), 2. Walsh (Brit.) 190,26 (2), 3. Neveu (Fr.) 191,70 (0), 29. Raab, 37. Pišvejc, 43. Kubričan. C2: 1. Becker - Henze 203,39 (2), 2. Bahman - Senft 212,39 (2), 3. Simon - Simon (všichni Něm.) 213,97 (4), 4. Hochschorner - Hochschorner (SR) 214,02 (4), 5. Volf - Štěpánek 214,21 (8), 9. Jiras - Máder 269,39 (58), 22. Přinda - Vladař (všichni ČR).