Slavia má náskok do odvety

M a d r i d, P r a h a - Házenkářky Slavie Praha jsou na nejlepší cestě do třetího kola Poháru EHF.
Házenkářky Slavie Praha jsou na nejlepší cestě do třetího kola Poháru EHF. V úvodním duelu druhého kola zdolaly v sobotu na předměstí Madridu nováčka v pohárové Evropě, tým Juventud Leganes, 26:21 a získaly tak slibný náskok pro domácí odvetu, která je na programu za týden v Praze. Hru slávistek ve Španělsku provázela dlouho nervozita, v bouřícím kotli tisícovky diváků stále dotahovaly náskok domácích házenkářek, v poločase dokonce prohrávaly. "Zaskočilo nás typicky španělské prostředí," připustil ředitel slávistického klubu Jaroslav Schmid. Uklidňující náskok v neustálém přetahování o skóre, který už Španělky nedokázaly zlikvidovat, tým českých mistryň získal teprve v posledních deseti minutách.