Číňan Ma Lung během finálového zápasu mistrovství světa v Maďarsku.

Číňan Ma Lung během finálového zápasu mistrovství světa v Maďarsku. | foto: Reuters

Čínský stolní tenista Ma Lung je potřetí za sebou mistrem světa

• 2
Čínský stolní tenista Ma Lung má dvanáctý titul mistra světa, třetí z dvouhry. Ve finále šampionátu v Budapešti porazil třicetiletý olympijský vítěz Švéda Mattiase Falcka 4:1 na sety a jako první muž po 54 letech dosáhl na zlatý hattrick.

Falck, který do loňské svatby hrál pod jménem Karlsson, byl prvním Evropanem ve finále MS od roku 2003. Tehdy zvítězil Rakušan Werner Schlager, poté následovalo sedm ryze čínských duelů o zlato.

Ma Lung v sobotu triumfoval v Budapešti i ve čtyřhře, v níž byl jeho spoluhráčem Wang Čchu-čchi. Do Maďarska přitom nepřijel jako největší favorit, neboť kvůli zranění kolena několik měsíců nehrál a ve světovém žebříčku klesl na 11. místo.

Mistrovství světa ve stolním tenisu v Budapešti

Muži:
Dvouhra:
Finále:
Ma Lung (Čína) - Falck (Švéd.) 4:1 (5, 7, -7, 9, 5),
Semifinále: Ma Lung - Liang Ťing-kchun (Čína) 4:1 (8, -6, 9, 9, 12), Falck - An Če-hjon (Korea) 4:3 (-8, 7, -3, 4, 9, -2, 5).
Ženy:
Čtyřhra:
Finále:
Sun Jing-ša, Wang Man-jü (Čína) - Hajataová, Itoová (Jap.) 4:2 (-8, -3, 8, 3, 10, 8),
Semifinále: Sun Jing-ša, Wang Man-jü - Čchen Meng, Ču Jü-ling (Čína) 4:3 (3, 9, -9, -6, 6, -9, 5), Hajataová, Itoová - Hašimotová, Satoová (Jap.) 4:2 (9, -10, -14, 5, 5, 7).