Kypr oživil Sainze

L i m a s s o l -
Šestadvacet měsíců čekání Carlose Sainze na vítězství skončilo. Španělský jezdec týmu Ford vyhrál desátý podnik mistrovství světa, Kyperskou rallye, a v osmatřiceti letech se postavil na nejvyšší stupeň vítězů poprvé od Rallye Nový Zéland 1998. "Jsem rád, že jsem nezapomněl vyhrávat," řekl Sainz, který porazil svého týmového kolegu, Brita Colina McRae, i navzdory včera proražené pneumatice. Sainz, jenž vedl od první z 23 rychlostních zkoušek na Kypru, vyhrál 23. rallye šampionátu a v historické tabulce počtu vítězství se dělí o první místo s Finem Kankkunenem. Technické problémy zpomalily čtvrtého Brita Burnse i pátého Fina Mäkinena, obhájce posledních čtyř titulů. Do konce šampionátu zbývají čtyři soutěže a první čtyři jezdce dělí jen sedm bodů. Příštím startem je od 29. září asfaltová Korsická rallye. Té se nezúčastní tovární tým Škody, který se připravuje až na říjnové San Remo. Na Kypru odstoupili oba její jezdci, Němec Schwarz i Španěl Climent, už v první etapě. Schwarz havaroval a Climent prorazil olejovou vanu.

Výsledky: 1. Sainz (Šp., Ford) 5:26:04,9, 2. McRae (Brit., Ford) -37,3, 3. Delecour (Fr., Peugeot) -1:30,8, 4. Burns (Brit., Subaru) -2:04,1, 5. Mäkinen (Fin., Mitsubishi) -2:58,2, 6. Martin (Est., Toyota) -3:45,4, 7. Kankkunen (Fin., Subaru) -7:01,7, 8. Loix (Belg., Mitsubishi) -8:05,7.

Celkově: 1. Grönholm (Fin., Peugeot) 44, 2. McRae (Brit., Ford) 42, 3. Burns (Brit., Subaru) 41, 4. Sainz (Šp., Ford) 37, 5. Mäkinen (Fin., Mitsubishi) 28, 6. Kankkunen (Fin., Subaru) 18.

Značky: 1. Ford 79, 2. Subaru 64, 3. Peugeot 58, 4. Mitsubishi 35, 5. Škoda 8, 6. SEAT 7.