Házenkářky Zory mají třetí místo jisté

Olomouc - Bronzovou medaili si dvě kola před koncem extraligy definitivně zajistily házenkářky DHK Zora Olomouc. Ve 12. kole totiž Hanačky uspěly v Plzni (28:17) a Veselí prohrálo ve Zlíně (20:29). Až na úvod zápasu neměla Zora na západě Čech vážnější problémy. Od stavu 4:4 však Hanačky náskok zvyšovaly až na poločasových 15:6.

"Úvod utkání poznamenala dlouhá cesta, ale po pěti minutách jsme získali převahu," popsal olomoucký trenér Lubomír Krejčíř pomalejší rozjezd svého celku.

Ve druhé půli tak hostující házenkářky zkoušely různé herní varianty a snažily se dohrát bez zranění. To se však nepovedlo a reprezentantka Fabíková si přivodila distorzi v pravém lokti. "Zranění ji možná nepustí ke kvalifikačnímu zápasu s Dánskem," připustil Krejčíř.

Další olomoucká reprezentantka, brankářka Ajglová, předvedla velmi dobrý výkon a proměnila dokonce sedmimetrový hod. "Chytala výborně, když měla dvaašedesátiprocentní úspěšnost zákroků," pochválil kouč gólmanku.