Doktor získal na C1 desátý titul na dlouhé trati

Praha - Podesáté za sebou se stal Martin Doktor domácím šampionem v rychlostní kanoistice na pětikilometrové trati. Neprohrál na ní od roku 1995 a také letos svoji dominantní pozici jasně potvrdil, v závodě zvítězil o třiačtyřicet vteřin před druhým Janem Břečkou.

Zato mezi kajakáři se strhl velký boj o titul. Rozdala si to trojice Dukly Praha a Martin Kolanda z KVS Praha.

Kvarteto projelo cílem v sekundových intervalech a medaile si rozdělili jen "dukláci" v pořadí Jan Souček, Jiří Polívka, Branislav Šrámek.

Těsný dojezd byl i v závodě žen, kde Klára Ballová rovněž z Dukly oplatila loňskou prohru královehradecké Janě Blahové. Před rokem obě soupeřky dělilo pět vteřiny, letos tři.

Výsledky (5000 m):
Muži:
C1:
1. Doktor (Sezemice) 21:57, 2. Břečka (Dukla Praha) -43, 3. Plšek (KK Přerov) -45.
K1: 1. Souček 21:57, 2. Polívka -1, 3. Šrámek (všichni Dukla Praha) -2.
Ženy:
K1: Ballová (Dukla Praha) 24:41, 2. Blahová (Hradec Králové) -3, 3. Hrochová (Děčín) -30.

Nedělní výsledky:

Kajakáři Dukly Praha Jan Souček a Klára Ballová získali v Praze na domácím šampionátu na dlouhých tratích dva tituly. Po sobotním individuálním v
pětikilometrovém závodě přidali další jako členové deblových posádek.

Souček pádloval pro triumf společně s Janem Andrlíkem, s kterým vloni obsadili třetí místo. Ballovou na nejvyšší stupeň doprovodila po suverénním vítězství Jana Šebestová. Ballová triumfovala i vloni, tehdy s ní v lodi seděla Hana Švarcová.

Absolutní triumf posádek Dukly Praha završili v závodě deblkanoí specialista na maraton Pavel Bednář s Máriem Ostrčilem, kteří za sebou o půl minuty nechali spolufavorizované týmové kolegy Petra Fuksu s Petrem Netušilem.

Muži:
C2:
1. Bednář, Ostrčil 22:31, 2. Fuksa, Netušil (všichni Dukla) -33, 3. Koudelka, Rusek (KVS Praha) -57.
K2: 1. Andrlík, Souček (Dukla Praha) 20:32, 2. Charvát, Zeman (Děčín) -14, 3. Ježek, Kolanda (USK Praha/KVS Praha) -48.
Ženy:
K2:
1. Šebestová, Ballová (Dukla Praha) 23:06, 2. Dufková, Hrochová (USK Praha/Děčín) -36, 3. Bartošová, Švarcová (Ostrožská Nová Ves/Dukla Praha) -37.