Čeští ragbisté podlehli Rumunsku

Bukurešť - Porážkou vstoupili čeští ragbisté do odvetných zápasů A skupiny evropského šampionátu. V Bukureští podlehli účastníkovi podzimního mistrovství světa Rumunsku. Český tým je po šesti zápasech na pátém místě se dvěma výhrami. Rumunsko je druhé o dva body za Portugalskem, které překvapilo výhrou v Gruzii.

Rumunský tým potvrzoval roli favorita na zmrzlém terénu a za silného mrazu od prvních minut.

Domácí dokázali potrestat každou chybu českých hráčů, kteří se dopouštěli především technických ztrát míče.

Soupeři po nich položili tři pětky a rychle získali dostatečný náskok. Český celek dokázal v prvním poločase bodovat pouze po dvou trestných kopech Kafky a Krejčího, po přestávce snížil pětkou Rohlík.

Rusko, které bude příštím soupeřem českých ragbistů, porazilo Španěly 36:6. V zápase padlo celkem šest pětek.

Portugalští ragbisté překvapivě zvítězili nad účastníkem mistrovství světa Gruzií 19:14 a potvrdili své vedení v tabulce. Domácí hráči sice položili v Tbilisi o jednu pětku více než soupeř, ale portugalský exekutor kopů Malheiro zajistil 14 body svému týmu vítězství.

V sobotu 21. února se hrají zápasy sedmého kola Rumunsko - Portugalsko (v Constantě), Španělsko - Gruzie (v Tarragoně) a Rusko - Česko (v Krasnodaru).

Rumunsko - ČR 55:11 (27:6)
Body ČR: Rohlík 5, Kafka, Krejčí po 3.

Rusko - Španělsko 36:6 (18:3)

Gruzie - Portugalsko 14:19 (7:13)