Smrž odstartuje v Riu z osmého místa

Rio de Janeiro - Z druhé řady odstartuje do Velké ceny Brazílie Jakub Smrž. Český motocyklový závodník zajel v kvalifikaci kubatury do 125 ccm osmý čas když se proti čtvrtečním tréninku, v němž byl až čtyřiadvacátý, zlepšil o tři vteřiny. Jaroslav Huleš odstartuje do závodu jako patnáctý ze čtvrté řady, proti čtvrtku se posunul o sedm míst vzhůru.

Kvalifikaci na závěrečný závod mistrovství světa vyhrál Japonec Juiči Ui, který byl nejrychlejší v obou trénincích. Ui může jako jediný sebrat v Riu titul vedoucímu jezdci průběžného pořadí šampionátu, Manuelu Poggialimu ze San Marina. Ten odstartuje z páté pozice.