Crump vyhrál Grand Prix v Eskilstuně

Eskilstuna - Triumfem obhájce mistrovského titulu Jasona Crumpa skončil druhý závod mistrovství světa na ploché dráze, Grand Prix Švédska v Eskilstuně. Devětadvacetiletý Australan rozesmutněl v sobotu večer zástupy domácích fanoušků, kteří si přáli vítězství Tonyho Rickardssona.

Pětinásobný světový šampion se po suverénním triumfu v zahajovací GP Evropy musel spokojit s druhým místem ve finálové jízdě, uhájil ale o dva body celkové vedení před Crumpem.

Čtveřici finalistů doplnili ještě Dánové Bjarne a Nicki Pedersenové, kteří společně s dalším Australanem Leighem Adamsem vyhráli základní část závodu. Crump v ní byl až pátý za Rickardssonem.

Švéd pak ale neměl soupeře ve svém semifinále a Crump v tom druhém dojel hned za exmistrem světa Nickim Pedersenem. Šampion z roku 2003 byl ale potom ve finálové jízdě diskvalifikován.

Příští závod devítidílného seriálu se jede za dva týdny ve slovinském Kršku. Žádný český jezdec pevné místo v soutěži letos nemá, v Praze se sejde světová elita 9. července.

Výsledky
1. Crump (Austr.), 2. Rickardsson (Švéd.), 3. B. Pedersen, 4. N. Pedersen (oba Dán.), 5. Adams (Austr.), 6. Andersen (Dán.), 7. Lindbäck (Švéd.), 8. Bjerre (Dán.).
Pořadí MS (po dvou závodech):  1. Rickardsson 45 b., 2. Crump 43, 3. Adams 33, 4. N. Pedersen 26, 5. Lindbäck 24, 6. B. Pedersen 22.