Miroslav Dvořák

Miroslav Dvořák | foto: Profimedia.cz

Dvořák se stal letním šampionem mezi českými sdruženáři

• 0
Miroslav Dvořák ovládl v Liberci domácí letním šampionát v severské kombinaci. Nejúspěšnější český sdruženář uplynulé zimní sezony byl nejlepší už v úvodní části na Ještědu, kde na můstku HS134 s umělou hmotou skočil 126 metrů. Na desetikilometrové běžecké trati ve Vesci pak na kolečkových lyžích náskok ještě navýšil. Do cíle dorazil s náskokem minuty a 21 vteřin před stříbrným Petrem Kutalem.

"Závod se mi povedl na můstku i na trati. V běhu už jsem neměl důvod nikam pospíchat a jen jsem si kontroloval situaci v čele," uvedl Dvořák v tiskové zprávě.

Třetí skončil Aleš Vodseďálek před Pavlem Churavým, který měl ve skupině bojující o druhé místo pád v prudkém sjezdu v posledním kole společně s obhájcem titulu Tomášem Slavíkem. Ten pak doběhl s velkou ztrátou a odřeninami šestý mezi českými sdruženáři, před ním se ještě umístili dva polští hosté.