Plzeň - Zubří

Plzeň - Zubří | foto: Daniel Beran, MAFRA

Zubří je znovu v čele. Prešov však má zápasy k dobru

• 0
První místo v extralize házenkářů už zase patří hráčů Zubří. Do čela se vrátili po výhře v Plzni 30:26. Před druhým Prešovem vedou o jeden bod, ovšem slovenský tým má dva zápasy k dobru.

Na Zubří stále ztrácí šest bodů třetí Dukla Praha, která nastřílela Kopřivnici 41 branek a vyhrála devatenáctigólovým rozdílem.

Vstup do utkání přitom měla lepší Plzeň, která vedla v 11. minutě 5:2. Hostům se ale především díky Čípovi podařilo srovnat a stejný hráč na konci první půle převážil těsný náskok na stranu Zubří.

I začátek druhého poločasu vyzněl lépe pro Západočechy, v 35. minutě domácí vedli 14:12. Následných deset minut ale prohráli 2:8, a to se ukázalo jako rozhodující úsek zápasu.

Třetí Dukla Praha nastřílela Kopřivnici 41 branek a vyhrála o 19 gólů. Dukla od začátku utkání diktovala tempo, výborně jí zachytal Tomáš Petržala. V druhém poločase pak už dostali v pražském celku příležitost i všichni náhradníci.

Jičín porazil díky lepšímu závěru Hranice 32:29, domácí tak před plnou halou nedovolili soupeři definitivně potvrdit čtvrtou příčku pro play-off.

Hustopeče zdolaly Frýdek-Místek a dál útočí na postupové místo.

Extraliga házenkářů - 23. kolo:
Hustopeče - Frýdek-Místek 32:26 (17:12)
Nejvíce branek:
Pernička, Jahoda, Hubáček a Diviš po 6 - Vacula a Meca po 5, Bajgar 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 6/5 - 6/3. Vyloučení: 5:6. Diváci: 150.

Dukla Praha - Kopřivnice 41:22 (23:12)
Rams 8/4, Weigner 6, Stehlík 5 - Hladký 5/1, Hanzelka 5, Krejčiřík 4. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/2. Vyloučení: 4:4. ČK: Krejčiřík. Diváci: 200.

Jičín - Hranice 32:29 (18:16)
Bareš a Vtípil po 6, Mašát 5/2, Brykner 5 - Brůna, Hradil a Stržínek po 6, Kovařík 5/1. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/2. Vyloučení: 8:12. Diváci: 700.

Plzeň - Zubří 26:30 (10:11)
Vinkelhöfer 6, Šik 6/2, Bečvář 4 - Číp 9/1, J. Hrstka 9/3, M. Hrstka 4. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4. Vyloučení: 3:1. Diváci: 400.

Bystřice pod Hostýnem - Karviná 19:28 (10:13)
Dobeš 4, Indrák a Vacula po 3, Juránek 3/1 - Pavlíček a Šulc po 6, Požárek 5, Petrovský 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 356.