Michal Tonar povede extraligové házenkáře Zubří jen v letošní sezoně. Pak bude...

Michal Tonar povede extraligové házenkáře Zubří jen v letošní sezoně. Pak bude trénovat Duklu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zuberští házenkáři se „vrátili z Evropy“ a v extralize porazili Hranice

• 0
Házenkáři Zubří po zvládnutém pohárovém duelu s Považskou Bystricí porazili v 18. extraligovém kole Hranice 31:27. Pojistili si tak sedmé místo v tabulce. Před svým soupeřem, jenž je na deváté, první nepostupové pozici do play off, mají náskok pěti bodů.

Hranice podle všeho připravily o lepší výsledek úvody poločasů. V první půli se hosté poprvé trefili až v závěru 10. minuty a ve druhé části čekali na první branku do sedmé minuty.

Zubří oplatilo Hranicím porážku o dva góly z prvního vzájemného duelu sezony a v případě bodové rovnosti na konci základní části budou před svým soupeřem.

Téměř třetinu domácích gólů nastřílel Miroslav Jurka (10), na straně poražených se trefil osmkrát Jan Zbránek. Po víkendovém vítězství 29:22 nad Považskou Bystricí v úvodním osmifinále Evropského poháru čeká Zubří odveta na Slovensku v sobotu.