První lize vévodí bez klopýtnutí Kostelec

Praha - Házenkáři Kostelce na Hané využili remízy mezi Kopřivnicí a Jičínem a dostali se po výhře nad týmem Loun do čela první ligy. Vyrovnané utkání rozhodli domácí až v poslední čtvrtině; v poločasu byl stav nerozhodný. V průměrném utkání mezi Kopřivnicí a Jičínem viděli diváci řadu chyb na obou stranách. Lépe začali hosté, kteří se do poločasu dostali do vedení o dvě branky. Domácím se nedařila střelba, kterou však v druhé části hry zlepšili a dokonce vedli o dva góly. Náskok však neudrželi a oba celky se tak rozešly smírně.
Výsledky 3. kola

KH Kopřivnice - HBC Jičín 19:19 (9:11)
V průměrném utkání s řadou chyb na obou stranách začali lépe hosté, kteří se do poločasu dostali do vedení o dvě branky. Domácím se nedařila střelba, kterou však v druhé části hry zlepšili a dokonce vedli o dva góly. Náskok však neudrželi a oba
celky se tak rozešly smírně.
Nejvíce branek: Prepsl 5/1, Dořičák 3/1 - Gebauer 6, Štegl 4/3. Rozhodčí: Novotný, Číhal, Sedmimetrové hody: 4/2 - 6/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 300.

Cement Hranice - HK Lovosice 33:27 (11:12)
Domácím házenkářům se nevydařil první poločas, který prohráli o gól. V druhé části hry však svůj výkon rapidně zlepšili a soupeře přehráli zejména rychlými kombinačními akcemi.
Nejvíce branek: Kovařík 7, Žůrek 6, Žižka 6/3 - Bouček 6, Starha 5/1, Kratochvíl 4. Rozhodčí: Dušek, Smékal. Sedmimetrové hody: 3:3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 500.

HC Zlín - Sokol Vítkovice 20:26 (10:14)
Více než polovinu prvního poločasu obě mužstva odehrála vyrovnanou partii. Poté se začali více prosazovat hosté, kteří v druhém poločasu dokázali agresívnějším pojetí hry držet šestibrankový rozdíl.
Nejvíce branek: Plšek 5, Halčař a Čevora po 4 - Svoboda 9/2, Sedláček 6. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 210.

Kostelec na Hané - Louny 26:22 (12:12)
Vyrovnané utkání rozhodli domácí až v poslední čtvrtině; v poločasu byl totiž stav nerozhodný. Kostelec si třetím vítězství v řadě vybojoval vedení v soutěži.
Nejvíce branek: Vařák 9/2, Tůma a Kubík po 4 - Jícha 7/4, Sochor 5, Urban 4. Rozhodčí: Zich, Dobiáš. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4. Vyloučení: 7:6. Diváci: 350.

Rožnov - Brno 27:27 (14:13)
Proti silnému Brnu nastoupil Rožnov s obrovským nasazením a bojovností. Rožnovu se podařilo ubránit nebezpečné brněnské střelce a naopak proměňovat svoje šance. Průběh celého utkání byl vyrovnaný.
Nejvíce branek: S. Mičola 8, V. Mičola 5, Konupka a Křemek po 4 - Hložek, Jahoda a Szegény po 5. Rozhodčí: Dušek, Smékal. Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 100.

Třeboň - Ostrava 20:26 (9:11)
Ostrava se představila jako kompaktnější tým a do dvoubrankového vedení se dostala už v prvním poločasu. Zásluhou nejlepších střelců Bednaříka a Szymanskiho Moravané svůj náskok ještě zvýšili.
Nejvíce branek: Šulc 5, Kleindienst 4 - Bednařík 6, Szymanski 5. Rozhodčí: Kohout, Měšťánek. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1. Vyloučení: 4:5. ČK: Kučerňák (Ostrava). Diváci: 350.

1. TJ Sokol Kostelec n H. 3 3 0 0 81:64 6
2. KH Kopřivnice              3 2 1 0 87:62 5
3. HBC Jičín                      3 2 1 0 68:64 5
4. Cement Hranice          3 2 0 1 88:70 4
5. SHK Ostrava                3 2 0 1 63:66 4
6. Házená Brno                3 1 1 1 78:80 3
7. HK LVCH Lovosice        3 0 2 1 77:83 2
8. TJ Rožnov p R.              4 0 2 2 72:87 2