Házenkářky Mostu slaví zisk sedmého mistrovského titulu v řadě. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Hra o trůn posedmé v řadě pro házenkářky Mostu, trenér Dávid končí

  • 2
Házenkářská hra o trůn má posedmé v řadě stejné vítězky, zlatá sága Černých andělů pokračuje i po generační obměně. Most v sobotním domácím thrilleru přetlačil Slavii 28:23, finále české části interligového play off si podmanil 2:0 na zápasy a na palubovce skotačil s pohárem, medailemi a šampaňským.

A loučil se s trenérem Peterem Dávidem, slovenského experta střídá bývalý reprezentant Jiří Tancoš.

Házenkářky Mostu slaví zisk sedmého mistrovského titulu v řadě.
Házenkářky Mostu slaví zisk sedmého mistrovského titulu v řadě.
Michaela Janoušková z Mostu (v černém) překonává ve finále české ligy brankářku...

„Odcházím na vrcholu. Akceptuji, že je to potřeba po čase obměnit, přijal jsem to, jak to je. Rozcházíme se v dobrém, to často nebývá. Bez problému se od sebe oddělíme,“ řekl Dávid, který vybírá mezi nabídkou koučovat muže v Německu a nejspíš ženský klub z česko-slovenské interligy.

Dávid získal s Mostem čtyři české tituly, jeden interligový a tři pohárová prvenství. „Nedohodli jsme se na dalším působení. Přichází Jirka Tancoš, mostecký odchovanec, můj bývalý spoluhráč, reprezentant, který prošel spoustu štací. Na lavičce bude i kondiční trenér,“ prozradil šéf mosteckého klubu Rudolf Jung.

Fotogalerie

Dávidova derniéra se téměř celou dobu tahala, jen Slavia uprostřed 1. půle utekla do tříbrankového trháku, vysunutou obranou ji však Andělé paralyzovali a dotáhli se zpátky. Bouřlivých 875 diváků trnulo, domácím první minináskok 22:20 nestačil. Posledních šest minut utkání však opanovali, nastartovaly to dva góly uzdravené Borovské a celkově čtyřbranková šňůřa. Vedení 26:22 bylo klíčové a zajistilo Mostu zlaté opojení.

„Úžasný pocit. Po obměně kádru jsme věděli, že to bude hodně těžká sezona. Ale vytvořili jsme silný kolektiv, který si našel cestu za výhrami, zdokonalila nás spousta krizových situací, řadu jsme jich ustáli,“ cenil si Dávid.

Slavia, která nastoupila bez své nejlepší kanonýrky Galuškové, si stříbro také užívala. A z tábora vítězek slyšela skandované popíchnutí: „Věčně druhá Slavia!“
„Sezona nezačala úplně dobře, k týmu jsem přišel po čtvrtém pátém kole, nějak jsme to dávali dohromady. Postup do finále přes Porubu pro nás byl jedním z vrcholů,“ prohlásil slávistický trenér Jan Salač. „Most jsme chtěli potrápit, to se nám dneska podařilo. Minimálně 50 minut jsme byli vyrovnaným soupeřem, jenže závěr nám nevyšel. Zbrkle jsme si mysleli, že to půjde stejně dál, pustili jsme některé střely z dálky, které neměly být, a byly pochytané. Most je po právu mistr, ale budeme doufat, že ho příští rok sesadíme.“

Oba celky se o domácí prvenství utkaly počtvrté za sebou, už první zápas v Praze vyhrál Most 27:24. Sedmým primátem se dotáhl v historickém pořadí českých titulů právě na svého rivala ze Slavie, který zlato vyhlíží už od roku 2010.

DHK Baník Most - DHC Slavia Praha 28:23 (13:12)

Branky: 6. Zachová, 7. Zachová, 11. Mishevska, 13. Zachová, 18. Mikulášková, 23. Šustková, 24. Kovařová, 25. Šustková, 29. Kostelná, 30. Šustková, 33. Zachová, 36. Kostelná, 37. Janoušková, 38. Janoušková, 42. Kostelná, 46. Kostelná, 47. Borovská, 54. Borovská, 55. Borovská, 56. Kostelná, 57. Zachová, 59. Jungová, 60. Šustková - 5. V. Fryčáková, 8. Novotná, 10. Novotná, 13. Pokorná, 14. Tulipánová, 15. Franková, 21. Pokorná, 23. Svobodová, 26. V. Fryčáková, 27. Pokorná, 34. Míšová, 35. Pokorná, 41. Pokorná, 44. Svobodová, 47. Jačková, 50. Večeřová, 52. Svobodová, 58. Pokorná. Rozhodčí: Horáček, Novotný. ŽK:12. Pokorná.

DHK Baník Most Müllnerová, Novotná – V. Dvořáková, Borovská, Stříšková, Jungová, Šustková, Šípová, Mikulčík, Mishevska, Eksteinová, Kovařová, Kostelná, Zachová, Janoušková, Mikulášková.

DHC Slavia Praha Serafimová, Šlejtrová, Hillebrandová – Franková, Míšová, Novotná, Večeřová, Jačková, Tulipánová, Pokorná, T. Fryčáková, V. Fryčáková, Svobodová, Chovancová, Chlupová, Slabá.

O 3. místo - 2. zápas:
Poruba - Veselí nad Moravou 28:22 (16:10)
Nejvíce branek:
Polášková 7/4, Michalíková 5, Desortová 4 - Kučerová 7/2, Pastorková 6, Kubáčková 3. Stav série: 1:1.