Radost házenkářek Slavie.

Radost házenkářek Slavie. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Házenkářky Veselí zaskočily Michalovce, Slavia zůstává stoprocentní

• 0
Házenkářky Veselí nad Moravou ve 4. kole interligy nečekaně porazily Michalovce 29:27 a připravily elitní slovenský tým o první body v sezoně. Stoprocentní zůstává Slavia, která vyhrála v Hodoníně 28:20. Soupeř naopak po čtvrté porážce stále čeká na první bod mezi česko-slovenskou elitou.

Veselí nad Moravou čekalo na triumf nad Michalovcemi pět let, naposledy proti osminásobným šampionkám společné soutěže uspěly v roce 2012 v odvetě Poháru vítězů pohárů.

Tentokrát vsadily na agresivní obranu, proti které soupeř dělal chyby v útoku. Domácí tým vyhrál první poločas o pět gólů (18:13), po změně stran náskok ještě navýšil a favorit už jen snížil. Sedmi góly se na výhře podílely Mária Olšovská, Kateřina Novotná a Jana Šustková.

Slavia vedla v Hodoníně o osm branek už po 25 minutách, po změně stran už ale výsledek nezvýraznila, ačkoliv měla v jednu chvíli navrch i o 14 gólů. „Udělali jsme 19 technických chyb a to je proti takovému soupeři nepřípustné. To příště musíme zlepšit a hrát zodpovědněji až do konce utkání. Holky neudržely tempo a ani koncentraci,“ zlobil se trenér Slavie Richard Řezáč.

Neporazitelnost udržela i Olomouc po těsném vítězství 27:26 v Trenčíně. Hanačky, které z předchozích tří zápasů dvakrát remizovaly, po nerozhodném poločase získaly po změně stran až šestigólový náskok (23:17), přesto se o vítězství nakonec musely strachovat. Trenčín je v soutěži stále bez bodu.

V nadcházejícím týdnu se český národní tým utká ve středu s Islandem a v neděli nastoupí ve Slovinsku.