Romana Chrenková z Poruby při střelbě, brání ji Jarmila Kočí z Veselí.

Romana Chrenková z Poruby při střelbě, brání ji Jarmila Kočí z Veselí. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Házenkářky Veselí obhajobu nevzdaly, české finále srovnala jasná výhra

• 0
Házenkářky Veselí zvýšily své naděje na obhajobu českého titulu. V neděli odčinily sobotní klopýtnutí, když ve druhém domácím finále deklasovaly Porubu 27:16 (15:9). Za stavu 1:1 na zápasy míří série do Ostravy.

Utkání se vyvíjelo zcela jinak než předchozí duel. Zatímco v sobotu Veselí prohrávalo až o devět branek a ani mohutným finišem už ztrátu nesmazalo, v neděli si domácí celek v první půli vypracoval šestibrankový náskok a i po změně stran Porubě dál nemilosrdně sázel gól za gólem.

Alespoň ve 46. minutě se Porubanky vzpamatovaly, když čtyřmi brankami v řadě korigovaly na 16:23. Zásadněji se však nedokázala chytnout žádná ze zkušených ostravských střelkyň - pouze Chrenková se dokázala ve druhém poločase trefit víckrát než jednou.

K zisku titulu je zapotřebí tří vítězství. V Ostravě se tak bude s určitostí hrát 19. i 20. května.

Finále házenkářské interligy žen - 2. zápas

Veselí nad Moravou - Poruba 27:16 (15:9)
Nejvíce branek:
Rajnohová 7, Fleková 5 - Hrbková 4/1, Chrenková 3/1. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 2:1. Diváci: 400. Stav série: 1:1.