Házenkáři Karviné posedmé vyhráli

Házenkáři Karviné prodloužili v novém ročníku interligy svou vítěznou sérii už na sedm zápasů. Ve středečním utkání porazili o gól pražský Allrisk 28:27 a vedou před dalším dosud neporaženým týmem Dukly Praha. Ta má zápas sedmého kola teprve před sebou. Allrisk je se ztrátou pěti bodů na Karvinou třetí.
Výsledky - 7. kolo:
Allrisk CAC Praha 4 - HCB Karviná 27:28 (13:14)
Karviná ve vyrovnaném utkání na palubovce pražského Allrisku neustále minimálně o jednu branku vedla a díky vítězství 28:27 má v interlize stále stoprocentní bilanci. Ve vypjatém závěru se domácí hráči pokusili o zvrat, ale v poslední minutě zaváhali a přenechali výhru soupeři.
Nejvíce branek: Trávníček 7, Kubec 6, Vraný a Brabec po 4 - Zdráhala 8, Heinz 7, Brůna 5. Rozhodčí: Novák, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 150.

Považská Bystrica - Hranice 36:21 (18:9)
Domácí přecházeli ze zabezpečené obrany do rychlých protiútoků, z kterých bezpečně skórovali. Vítězství o 15 branek pro ně bylo vydařenou generálkou před nedělním zápasem Ligy mistrů proti Celje Pivovarna Laško.
Nejvíce branek: Polakovič 10/2, Korňan 6, Opoldík a Zaťko po 4 - Balášek 5, M. Žurek 4/2. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/4. Vyloučení: 5:1. Diváci: 600.

Dohrávka 1. kola:
Frýdek-Místek - ŠKP Bratislava 35:26 (19:16)
V prvním poločase se oba celky střídaly ve vedení a teprve v jeho závěru si domácí vytvořili malý náskok. Po přestávce obhájci titulu své vedení brzy zvýraznili až na deset branek a bez problémů dovedli zápas k vítězství.
Nejvíce branek: Berka 11/1, Kraus 6, Dostalík 5 - Pitelka 7/3, Čermák 5, Fekete 5/1. Rozhodčí: Pešta, Polášek. Sedmimetrové hody: 1/1 - 8/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 210.

Dohrávka 2. kola:
Sečovce - Košice 22:26 (11:16)
V prvním poločase Košice získaly vedení 7:1 a do šaten šly s náskokem pěti branek. Po přestávce domácí za stavu 22:24 neproměnili dvě sedmičky a soupeř si z protiútoků pojistil náskok.
Nejvíce branek: Frajkor 6/2, Kučera 6 - Justus 7, Faith, Saloka, Kleis po 5. Rozhodčí: Černý, Dvorský. Sedmimetrové hody: 4/2 - 1/0. Vyloučení: 5:2. ČK: Meluš (Sečovce). Diváci: 450.