Frýdek vyválčil v Brně dva body

• 1
Frýdek-Místek - Házenkáři Frýdku-Místku zvítězili v utkání pátého kola extraligy po velkém boji nejtěsnějším rozdílem 29:28 v Brně a připsali si tak třetí vítězství v sezoně. Vyrovnané klání rozhodl poslední útok favorizovaných hostů, který vzal Brňanům šanci podruhé v sezoně bodovat.

Brno - Frýdek-Místek 28:29 (13:12)
Nejvíce branek:
Matušík 8, Horák 6, Hastík 5 - Petrovský 8/4, Vacula a Kuděla po 6. Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/5. Vyloučení: 5:8. Diváci: 150.

Lovosice - Napajedla 33:29 (21:12)
První poločas měly Lovosice ve své režii a postupně zvýšily náskok až na 21:12. Po změně stran se ale domácím přestala dařit kombinace a hosté, kteří stále čekají na první úspěch v extralize, dokázali snížit. Ačkoliv se příliš nedařilo lovosickým brankářům, na zvrat hosté už neměli.
Nejvíce branek: Motl 14 - Vaško 13, Štekl 5, Zetík 4. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/4. Vyloučení: 9:6. Diváci: 300.

Zubří - Hranice 33:30 (15:17)
Hranice výborně zahrály v plném poločase, kdy dobře střílely a podržel je brankář Fabian. Podařeným nástupem do druhé půle hráči Zubří utkání otočili ve svůj prospěch a vyhráli.
Nejvíce branek: Titkov 9/5, Pavlík 6, Hrstka 5 - Hradil 7/1, Valášek 6, Stržínek 5. Rozhodčí: Martiník, Vangelis. Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/1. Vyloučení: 5:9. ČK: Valášek (Hranice). Diváci: 900.

Třeboň - Dukla Praha 22:22 (13:14)
Domácí nezachytili nástup soupeře do utkání a prohrávali už 2:11. Ještě do přestávky stihli ale manko takřka zlikvidovat a ve 26. minutě se dokonce ujali vedení. Nakonec byli přece jen blíž k vítězství hosté, ale v posledních vteřinách utkání inkasovali.
Nejvíce branek: Čapek 4, Rachač a Volf po 3 - Brabec a Rams po 6. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/4. Vyloučení: 7:7. ČK: 1:3. Diváci: 600.

Kopřivnice - Jičín 25:19 (11:10)
O osudu vyrovnaného utkání se rozhodlo na přelomu závěrečné desetiminutovky, kdy se domácí ze stavu 18:17 odpoutali sérií rychlých přechodů do útoku až na 24:18. Poprvé v sezoně mohli být domácí spokojení s obranou, za kterou stál spolehlivý brankář Raška.
Nejvíce branek: Gřes 8, Hanzelka a Prepsl 4 - Krempa 4, Lepiš a Šulc po 3. Vyloučení: 8:10. ČK: 1:1. Sedmimetrové hody: 5/3 - 3/3. Diváci: 400.