ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Házenkáři Zubří přehráli Brno, Strakonice mají první bod

• 0
Házenkáři Zubří vyhráli v 5. kole extraligy nad KP Brno 29:23 a v čele tabulky mají dvou bodový náskok před Novým Veselím.

Házenkáři Nového Veselí zvítězili ve Frýdku-Místku 29:21, po dvou úvodních porážkách potřetí za sebou vyhráli  a ve skupině šestibodových týmů mají nejlepší skóre.

Nové Veselí mělo ve Frýdku-Místku už v poločase k dobru osmibrankový náskok. Nejlepším střelcem hostů byl s pěti góly David Melichar, v domácím celku se k autorovi šesti branek Tomáši Hesovi nikdo další nepřidal.

Kopřivnice, která v uplynulém týdnu extraligu vedla, podlehla v regionálním derby Karviné 29:36 a klesla na páté místo. V zápase plném emocí padly dvě červené karty, v karvinském týmu se devíti góly blýskli Marek Monczka a Miroslav Nedoma.

První bod získal nováček ze Strakonic, který remizoval s Duklou 26:26. Dukla mohlo i prohrát, v poslední chvíli ji ale zachránil brankář Tomáš Petržala, když chytil sedmičku Michalu Zbíralovi.

Pražané vstoupili do utkání skvěle a v osmé minutě vedli 5:0. Jihočeši se však vzpamatovali, vývoj otočili a v poločasové pauze vedli 13:12. I když po vyloučeném Nejdlovi přišli ze stejného důvodu také o kanonýra Mošovského, neustále nad Duklou vedli. Té se podařilo vyrovnat až v poslední minutě zásluhou Mubenzema a Patzela. Drama nakonec skončilo dělbou bodů.