Momentka z utkání Plzeň - Kopřivnice.

Momentka z utkání Plzeň - Kopřivnice. | foto: Petr EretMAFRA

Plzeňští házenkáři po třech letech utrpěli porážku s Kopřivnicí

• 0
Házenkáři Karviné jsou po třech kolech extraligy jediným týmem s plným počtem bodů. V dopoledním zápase porazili doma jasně Zubří 33:22, zato poslední korunovaný mistr Plzeň prohrála po třech letech s Kopřivnicí. Soupeři s řadou cizinců v kádru podlehl Talent v domácí hale nečekaně 32:34.

Západočeši začali jako ve špatném snu a prohrávali rychle 0:3. Pětigólovou šňůrou ale průběh otočili a v poločase měli lehce navrch (18:16). Jenže hosté ovládli druhou půli 18:14 i díky střelci šesti gólů Donosovi, v brance se rozchytala posila ze Španělska Admella Izard a Kopřivničtí získali plzeňský skalp poprvé od září 2017.

Plzeň slavila zatím poslední domácí titul, minulá sezona byla ukončena bez vyhlášení vítěze v březnu kvůli pandemii koronaviru. V té době Západočeši už měli jisté prvenství v základní části, Kopřivnice byla pátá.

Ze šesti utkání se o víkendu odehrála jen tři, zbývající byla odložena kvůli karanténě.

Strabag extraliga házenkářů

3. kolo

Karviná - Zubří 33:22 (16:11)
Nejvíce branek:
Patzel 8, Solák 8/3, Užek a Gromyko po 4 - Jurka 5, Hlinka, Mičkal a Mizera po 3.

Talent tým Plzeňského kraje - Kopřivnice 32:34 (18:16)
Douda 9/1, Chmelík 6, Linhart a Šafránek po 4 - Donoso 6, Hanus 5/1, Bukovský a Brito po 4.

Maloměřice Brno - Jičín 20:34 (8:14)
Nejvíce branek
: Ipser a Jirák po 5, Popela 4 - Kovařík 7, Hlava a Miľko po 4, Krahulec 4/1.

Utkání Dukla Praha - Hranice, KP Brno - Lovosice a Frýdek-Místek - Nové Veselí byla odložena.