Momentka z utkání Lovosice - Jičín.

Momentka z utkání Lovosice - Jičín. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Házenkáři Jičína těsně přehráli Lovosice, extraligu vedou o pět bodů

• 0
Házenkáři Jičína vedou po druhém kole nadstavbové části extraligovou tabulku o pět bodů. V duelu prvního s druhým zdolali v domácím prostředí Lovosice 21:20. Poražený celek vystřídaly na druhém místě Hranice, které v Plzni zvítězily 25:22.

V Jičíně se v první půli soupeři ve vedení střídali, do šaten se šlo za stavu 10:11 pro hosty z Lovosic. Až mezi 49. a 51. minutou se Jičínským podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a ten si udržovali skoro až do konce.

Až v posledních vteřinách se ještě Lovosickým podařilo upravit stav na konečných 21:20 pro Jičín. Zaplněná hala tak mohla domácím hráčům poděkovat za důležité vítězství aplausem vestoje.

Tipgames extraliga házenkářů - 2. kolo nadstavby

Skupina o titul:

Jičín - Lovosice 21:20 (10:11)
Nejvíce branek:
T. Babák a Kraus po 6, Zeman 4 - Jonáš 7/3, Krahulík a Berka po 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 5:6. Diváci: 926.

Plzeň - Hranice 22:25 (13:13)
Tonar 6, Horký 4, Blecha, Vinkelhöfer a Loskot po 3 - Čadra 6, Galus 4/1, Šíra a Rachač po 4. Rozhodčí: Halada, Točík. Sedmimetrové hody: 3/1 - 1/1. Vyloučení: 4:2.

Zubří - Dukla Praha 26:25 (14:9)
Trifunovič 8, Václav 5 - Lehocký, Piskač a Šik po 4. Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 0. Vyloučení: 1:2. Diváci: 800.

Karviná - KP Brno 39:25 (23:12)
Vančo 9, Chudoba 6/2, Petrovský 6/1 - Koubek 6, Hubáček 5. Rozhodčí: Novotný, Samek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1. Vyloučení: 6:4. Diváci: 200.

Kopřivnice - Přerov 26:22 (12:12)
Gřes 7/4, Veřmiřovský 5, Reček 3 - Kavka 8, Zemánek 5, Kovařík 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2. Vyloučení: 2:2. Diváci: 300.