Dukla veze důležitou výhru ze Zubří

Karviná, Zubří - Házenkáři Karviné vykročili razantně směrem k finále extraligy. Obhájci mistrovského titulu porazili v úvodním utkání semifinálové série Lovosice 30:23. Dařilo se také pražské Dukle, která zvítězila na palubovce Zubří 30:25. Druhé zápasy sérií hraných na tři výhry se uskuteční v neděli.

Karviná - Lovosice 30:23 (14:11)

Hosté se na obhájce titulu dobře připravili a až do 40. minuty jim byli vyrovnaným soupeřem. Pak ale Karvinští zlepšili obranu a rychlým i postupným útokem zaznamenávali jednu branku za druhou. K nejlepším hráčům vítězného celku patřili brankář Marjanovič a střelec deseti gólů Kuzo, v
lovosickém týmu vynikl kanonýr Kratochvíl.

Nejvíce branek: Kuzo 10/6, Plšek a Zdráhala po 5 - Kratochvíl 8/1, Bouček 5/1. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/2. Vyloučení: 9:8. Diváci: 500. Stav série: 1:0.

Zubří - Dukla Praha 25:30 (13:12)

Ve vyrovnaném utkání vyhrálo Zubří poločas, ale Dukla pak rozhodla o úvodním semifinálovém vítězství šňůrou pěti branek za sebou. Po devíti gólech nastříleli za Pražany Šíp a Brabec.

Nejvíce branek: Opálka 8/5, M. Hrstka a J. Hrstka po 5 - Šíp 9, Brabec 9/4. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/4. Vyloučení: 9:6. Diváci: 1000. Stav série: 0:1.