Korejský golfista Kim Ču-hjong slaví vítězství na turnaji Shriners Children’s...

Korejský golfista Kim Ču-hjong slaví vítězství na turnaji Shriners Children’s Open | foto: AP

Kim Ču-hjong ovládl turnaj v Las Vegas a slaví druhý titul na PGA Tour

• 0
Korejský golfista Kim Ču-hjong vyhrál turnaj Shriners Children’s Open a jako první od úspěchů Tigera Woodse v roce 1996 získal na PGA Tour dva tituly ještě před 21. narozeninami. V Las Vegas Kim Ču-hjong vyhrál se skóre -24 a náskokem tří ran před dvojicí Američanů Patrick Cantlay, Matthew NeSmith.

Dvacetiletý Korejec během čtyř kol v Las Vegas nezahrál jediné bogey, tedy jamku na jednu ránu nad par. Před nedělním finále se dělil o vedení s Cantlaym, ale čtvrtý hráč světového žebříčku se na poslední jamce dopustil triplebogey.

„Na osmnáctce jsem měl teda velké štěstí, to nebudu lhát. Patrick hrál úžasně a bylo mi ctí s ním bojovat. Hraju teď hodně stabilně,“ cenil si korejský golfista, jenž ovládl druhý turnaj PGA Tour z posledních čtyř startů. V srpnu dominoval na Wyndham Championshipu v Greensboro.

„Je to něco neskutečného. Ještě před pár měsíci jsem neměl v USA žádný status a teď jsem dvojnásobným vítězem na Tour a přirovnáván k Tigerovi. Připadám si jako pětileté dítě v Disneylandu,“ řekl Kim Ču-hjong. V žebříčku poskočí na 15. místo a bude nejlepším asijským hráčem.