Vedoucí tým extraligy vysoko prohrál

Praha - Druhou porážku v základní hrací době utrpěli florbalisté vedoucích Střešovic. V šestnáctém kole prohráli doma s Brnem vysoko 2:7. Střešovice přesto zůstávají v čele tabulky extraligy, vedou o pět bodů před Mladou Boleslaví, která porazila úřadujícího vicemistra FBC Ostrava 5:4.

Středočeši mají proti Tatranu jedno utkání k dobru. Poslední Třinec zvítězil nad Sokolem Pardubice 4:3 v prodloužení a na jedenáctý tým tabulky FBŠ Bohemians ztrácí jediný bod. Liberec doma prohrál stejným výsledkem s Chodovem.

Bulldogs na lídrem vyhráli především díky čtyřem gólům Petra Kadlece, který mezi osmou a desátou minutou získal hattrickem vedení nad úřadujícím mistrem a lídrem tabulky 4:1.

V představení Jana Varhaníka se změnilo předehrávané utkání šestnáctého kola florbalové extraligy. Útočník Bohemians ve čtvrtečním zápase pět gólů vstřelil a na jeden přihrál, díky jeho mimořádnému výkonu porazili Bohemians tým Future.

FBC Liberec - JM Chodov 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
35. a 45. Slaný, 41. Kopta - 25. a 47. Schwan, 29. Beneš, 61. Bartošek.

FBC Třinec - Sokol Pardubice 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
6. Pavlica, 8. Němčík, 58. Šrámek, 61. Curney - 32. a 56. Zozulák, 13. Kunát.

Sokol Mladá Boleslav - FBC Ostrava 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
5. Hostinský, 22. P. Bouška, 34. Vaculík, 38. Novotný, 47. Volf - 8. Koňařík, 32. Skácel, 36. Tomica, 45. Trunkát.

Tatran Techtex Střešovice - Bulldogs Brno 2:7 (2:4, 0:1, 0:2)