Švédské florbalistky se radují z gólu v české brance.

Švédské florbalistky se radují z gólu v české brance. | foto: IFF

České florbalistky utrpěly na turnaji v Bernu debakl se Švédskem

• 1
České florbalistky utrpěly při vstupu do turnaje čtyř zemí v Bernu debakl se Švédskem 2:14. Za úřadující mistryně světa si připsala čtyři body za gól a tři asistence Ellen Bäckstedtová a hattrick vstřelila Wilma Johanssonová. Další zápas čeká tým kouče Saschy Rhynera v sobotu od 15:00 proti Finsku.

Česká brankářka Lenka Remešová poprvé inkasovala v 5. minutě, kdy ji překonala Moa Gustafssonová. V čase 10:01 vedly favoritky už 6:0 a do druhé části při sedmigólové ztrátě se postavila do brankoviště zkušená Jana Christianová.

Švédy v druhé třetině přidaly dalších pět gólů a český tým se poprvé prosadil až v 53. minutě za stavu 0:13, kdy využila přesilovou hru Denisa Ratajová. Další švédský gól přidala Klara Molinová a poslední slovo měla 42 sekund před koncem Martina Řepková.

Turnaj čtyř zemí florbalistek v Bernu

Česko - Švédsko 2:14 (0:7, 0:5, 2:2)
Branky: 53. Ratajová (Jiráková), 60. Řepková (Plášková) - 19., 23. a 33. W. Johanssonová, 11. a 23. Joelssonová, 5. Gustafssonová, 6. Delgadová Johanssonová. 7. Wibronová, 8. vlastní Pekárková, 9. Tschöpová, 37. Carlssonová, 39. Backstedtová, 48. Elmová, 57. Molinová. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1.

Švýcarsko - Finsko 4:5 v prodl. (0:3, 2:0, 2:1 - 0:1)