Střešovice porazily Chodov a vedou extraligu

Praha - Florbalisté mistrovských Střešovic jsou i po 4. kole extraligy stoprocentně úspěšní a vedou extraligu o dva body před Vítkovicemi a FbŠ Bohemians. Tatran dnes porazil v pražském derby Chodov 9:4. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na tom podílel útočník Milan Fridrich.

Chodov sice vedl od 5. minuty po gólu Michala Hanice, ale vzápětí vyrovnal Martin Hozman a v druhé části domácí rozhodli, protože ji vyhráli 5:1. Střešovice navýšily vedení až na 9:2, Chodov na závěr dvěma góly zkorigoval porážku.

Liberec vedl sice v Lounech nad FbŠ Bohemians 2:0, ale po dvou třetinách byl zásluhou dvou tref Saláta a jedné Martina Richtra stav 3:2 pro Pražany. Závěrečnou část ozdobil hattrickem Lukáš Zeman a Severočeši stihli jen dvakrát zkorigovat stav.

Vítkovice rozhodly v úvodní třetině, kterou vyhrály 3:0. V polovině utkání navíc zvýšil Lukáš Hrubý a vzápětí stanovil konečný výsledek pardubický Petr Kosejk.

Havířov porazil Brno 7:4, když v rozmezí 31. a 50. minuty nastřílel všech sedm gólů. Hostující Bulldogs vedli na severu Moravy díky gólu Michala Kotlase, který padl vteřinu před koncem úvodní části, ale Torpedo otočilo stav na 7:1. Brno pak třemi góly jen zmírnilo porážku.

Hráči SSK Future se díky výhře 6:3 nad nováčkem Sokolem Královské Vinohrady posunuli na třetí místo a mají na kontě stejně jako Střešovice a Havířov devět bodů. Vinohradům nepomohl ani hattrick Petra Veselého a stále čekají na svůj první bod v soutěži.