Skácel nahrával, Koňařík pálil, Ostrava postupuje

• 2
Ostrava - Ostravští florbalisté postoupili do semifinále extraligy. V pátém utkání série porazili Brno 7:3. Na středečním vítězství měli obrovskou zásluhu Matěj Koňařík a Petr Skácel. První jmenovaný zaznamenal hattrick, Skácel zase přihrál hned na pět gólů. stravu v boji o finále čeká Mladá Boleslav.

Koňařík získal díky dvěma trefám domácím hned v úvodu dvoubrankový náskok.

V 17. minutě sice snížil Schneider, jenže do 46. minuty navýšilo Pepino své vedení již na 5:1.

Před téměř 500 diváky si finalisté z uplynulých tří let výhru a postup bezpečně pohlídali.

Za druhou semifinálovou dvojici určil dnešní postup úřadujících vicemistrů Tatran Střešovice a SSK Future.

Semifinálové série na tři vítězné zápasy začnou v sobotu v Praze-Střešovicích a Mladé Boleslavi.

Čtvrtfinále - 5. zápas:
FBC Ostrava - Bulldogs Brno 7:3 (2:1, 1:0, 4:2)
2., 6. a 50. Koňařík, 42. a 46. Trunkát, 26. Maier, 56. Machala - 48. a 54. Salát, 17. Schneider. Konečný stav série: 3:2.

Florbalisté Liberce zvítězili v rozhodujícím pátém utkání úvodního kola play down o udržení v Chlumci nad Cidlinou nad domácími Pardubicemi 4:1 a udrželi se v extralize. Východočeši se utkají s Třincem v sérii na tři vítězné zápasy, která rozhodne o tom, kdo sestoupí přímo do druhé ligy a kdo bude mít šanci uhájit nejvyšší soutěž v baráži.

Pardubice vedly od 3. minuty díky Kunátově trefě, ale Liberec rozhodl v druhé části. V 31. minutě vyrovnal Marhan, za čtyři minuty otočil stav Štěpánek a dvě vteřiny před koncem druhé třetiny zasadil třetí ránu domácím Havrda. V závěru při power play Pardubic dovršil výhru hostů Křenek.

1. kolo play down o udržení - 5. zápas:
Sokol Pardubice - FBC Liberec 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
3. Kunát - 31. Marhan, 35. Štěpánek, 40. Havrda, 59. Křenek. Konečný stav série: 2:3.