Radost finských florbalistek.

Radost finských florbalistek. | foto: Profimedia.cz

Finské florbalistky porazily Švýcarky a na MS se přiblížily triumfu ve skupině A

• 0
Finské florbalistky porazily na mistrovství světa v Singapuru Švýcarsko 9:5 a přiblížily se triumfu v základní skupině B. Úřadující vicemistryně světa jej ještě potřebují potvrdit v pondělním utkání proti Norsku, ale mají po dvou duelech na kontě plný počet čtyř bodů. Norsko, které zdolalo Lotyšsko 4:3, má stejně jako obhájkyně bronzu Švýcarky dva body.

Finky vedly v 35. minutě nad Švýcarskem už 7:0 a poražený tým zkorigoval výsledek ve třetí třetině, kterou vyhrál 4:1. Čtyřikrát skóroval v power play a naopak jednou do prázdné branky inkasoval. Tři body za dvě branky a jednu asistenci si připsala za Finsko Oona Kauppiová a dvakrát skórovala také My Kippiläová. Za poražené dala dvě branky Celine Stettlerová.

Češky na úvod florbalového MS v Singapuru jednoznačně porazily Polsko

K vítězství Norska nad Lotyšskem přispěla gólem a přihrávkou Kine Hedlundová Eriksenová. V čase 55:13 o něm rozhodla po její asistenci Line Terjesenová. U všech tří branek Lotyšek byla Simona Grapenaová, autorka dvou gólů a jedné přihrávky.