Lídr nezvládl poslední třetinu a prohrál

Praha - Florbalisté Střešovic stále nemají jisté první místo. Ve 20. kole extraligy sice po dvou třetinách vedli nad domácím týmem Future už o dva góly, ale v poslední části třikrát inkasovali. Předposlední Liberec pod novým trenérem Viktorem Kolářem, který nahradil dvojici Tomáš Erben a Jan Jánský, slavil výhru nad Chodovem 4:2.

Tatran má sice o tři body více než druhé Brno a o čtyři než třetí Future, kteří mají ještě jedno utkání k dobru.

Skóre dramatického duelu otevřel domácí Daniel Šebek, ale Tatran díky dvěma trefám Juraje Šádka, Lukáše Horáka a jedné Milana Fridricha vedl po polovině utkání již 5:1.

Jan Krupička, David Ryneš a Michal Soukup dostali Future do kontaktu, ale Švéd Johan von der Pahlen zvýšil v závěru druhého dějství na 6:4. V poslední dvacetiminutovce ale vyrovnali stav Jan Krupička s Tomášem Doležalem a v 55. minutě rozhodl Daniel Šebek.

Zajímavý obrat předvedla i Mladá Boleslav na hřišti Vítkovic, kde ze stavu 1:4 vyrovnala na 4:4 a po dalším vedení domácích ještě otočila na 6:5, ale závěr patřil Ostravanům. V duelů o páté místo nasázeli soupeři nakonec deset branek, přičemž čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se o to zasloužil Milan Tomašík.

V dresu poraženého Sokola se zaskvěl pěti body za dvě trefy a tři asistence nejproduktivnější hráč soutěže Petr Novotný. Na kontě má už 57 bodů za 19 gólů a 38 asistencí, čímž překonal i výkon Aleše Zálesného se sezony 2002/03 (56 bodů).

Nováček Sokol Královské Vinohrady, který v minulém kole ztratil do konce sezony kvůli zlomenému kotníku kanonýra Petra Veselého, sice vedl v Pardubicích po dvou třetinách 2:0, ale domácí předvedli pětibrankovou smršť během závěrečných osmi minut a vyhráli 5:3. Hattrick v dresu vítězů zaznamenal Petr Kosejk.

Čtvrté místo si udržel Havířov, který po přestřelce v závěrečné třetině vybojoval výhru 5:4 na půdě devátých FbŠ Bohemians.

Předposlední Liberec pod novým trenérem Viktorem Kolářem, který nahradil dvojici Tomáš Erben a Jan Jánský, slavil výhru 4:2 nad Chodovem. Poražený tým i přes ztrátu zkompletoval definitivně osmičku pro play-off.

Brno promarnilo možnost se vedoucímu Tatranu přiblížit na rozdíl jediného bodu, když doma prohrálo s úřadujícím vicemistrem FBC Ostrava 6:7 v prodloužení. Hattrickem pomohl Pepinu upevnit sedmé místo Tomáš Chrápek a v nastavení rozhodl svou druhou brankou v utkání Petr Skácel.