Denisa Billá z Herbadent SJM se raduje.

Denisa Billá z Herbadent SJM se raduje. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Florbalistky Herbadentu na úvod finálové série porazily Bohemians

• 1
Největší aspirantky na titul ve florbalové extralize zahájily finálovou sérii domácí výhrou. Tým Herbadent SJM Praha 11 zdolal soupeřky z FbŠ Bohemians 5:1 (2:1, 2:0, 1:0).

Druhý duel série na tři vítězné zápasy se odehraje v neděli od 13:00 opět ve Sportovní hale Jižní Město.

V repríze loňského finále i souboje o titul z roku 2008 vedly hráčky Bohemians od 14. minuty, kdy Hyršlová využila přesilovku při vyloučení Šteglové. Za tři minuty ale po akci Čapkové vyrovnala Billá a ještě v první třetině otočila stav při trestu Hyršlové Jarolímová.

Ve druhé třetině favoritky definitivně rozhodly. Ve 24. minutě po asistenci Klímové mířila do odkryté branky Kotíková a v závěru druhého dějství se prosadila Urbánková. Výsledek ještě pojistila 45 vteřin před koncem po individuální akci Jarolímová.

Extraliga florbalistek - finále

1. ZÁPAS

Herbadent SJM Praha - FbŠ Bohemians 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky
: 17. Billá (Čapková), 19. Jarolímová (Šteglová), 24.Kotíková (Klímová), 37. Urbánková, 60. Jarolímová (Šteglová) - 14. Hyršlová (A. Bočanová). Rozhodčí: Manda, Reichert. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1.Diváci: 132. Stav série: 1:0.