NEŠŤASTNÝ ZÁPAS. České florbalistky vysoko prohrály.

NEŠŤASTNÝ ZÁPAS. České florbalistky vysoko prohrály. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Florbalistky prohrály i druhý zápas, teď schytaly celkem šestnáct gólů

• 0
V úvodní třetině pět gólů, ve druhé ještě o jeden víc a ve třetí zase pět. České florbalistky prohrály i druhý zápas na Euro Floorball Tour ve finském Eerikkilä. Po úvodní porážce s domácím týmem 3:6 však tentokrát utrpěly debakl se Švédskem 4:16.

Švédky se ujaly vedení už po 48 vteřinách díky Victorii Wikströmové. V šesté minutě vyrovnala z trestného střílení Bachmaierová, ale za dvě minuty další penaltu neproměnila. Místo toho udeřily v oslabení Seveřanky díky Holmbomové a první třetinu Švédky vyhrály 5:1.

V druhém dějství úřadující mistryně světa navyšovaly vedení - po dvou trefách přidaly Mattssonová a Victoria Wikströmová, která dovršila hattrick. Hjortingovou překonala jen Žůrková.

V třetí časti se po 11 vteřinách trefila Lundströmová. Za český tým se v poslední třetině prosadily Lacková a Bočanová, Victoria Wikströmová si vylepšila bilanci o čtvrtý gól.

Euro Floorball Tour žen

Turnaj žen ve Finsku, v Eerikkilä

Česko - Švédsko 4:16 (1:5, 1:6, 2:5)
Branky a nahrávky:
6. Bachmaierová z trestného střílení, 34. Žůrková (Paulovičová), 42. Lacková (Paulovičová), 58. A. Bočanová (Křížová) - 1. V. Wikströmová (L. Wickströmová), 9. Holmbomová, 11. Gustafssonová (Tschopová), 13. L. Wickströmová (Mattssonová), 20. Tschopová (Mattssonová), 22. Mattssonová (Wikströmová), 22. Helinová (Anderssonová), 25. Larssonová (Helinová), 29. Mattssonová (L. Wickströmová), 37. V. Wikströmová (L. Wickström), 39. V. Wikströmová (Tschopová), 41. Lundströmová (Ohmanová), 46. Rydfjallová (Tschopová), 56. Helinová (Mattssonová), 57. Eiremoová (Holmbomová), 59. V. Wikströmová (L. Wickströmová). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.). Vyloučení: 0:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 154.

Finsko - Švýcarsko 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

1. Švédsko 2 2 0 0 28:6 6
2. Finsko 2 2 0 0 11:5 6
3. Švýcarsko 2 0 0 2 4:17 0
4. Česko 2 0 0 2 7:22 0