Boleslav zahájila sezonu a hned zdolala mistra

• 2
Praha - Už i dvanáctý tým florbalové extraligy se zapojil do nové sezony a první zápas mu vyšel náramně. Mladá Boleslav po vypršení karantény zdolala v domácím prostředí mistrovské Střešovice v prodloužení. Atraktivní souboj týmů z popředí tabulky nabídlo páté kolo. Vítkovičtí porazili doma Bohemians.

Mladá Boleslav zahájila nejvyšší soutěž až nyní, protože po onemocnění brankáře Jana Mlezivy žloutenkou typu A byli hráči déle než měsíc v karanténě. Domácí se dočkali první branky až v 50. minutě, kdy otevřel skóre Jiří Bouška.

Středočeši vedení neudrželi a 105 sekund před koncem normální hrací doby vyrovnal Martin Hozman. V 3. minutě prodloužení rozhodl Petr Novotný.

První výhru v sezoně zaznamenal úřadující vicemistr FBC Ostrava, který vyhrál v Praze nad Chodovem 7:5. Domácím nepomohly ani čtyři body Radka Križka, který skóroval dvakrát a na další dva góly přihrál.

Nováček Sokol Královské Vinohrady utrpěl další debakl, tentokrát prohrál doma s Bulldogs Brno 4:10. Šesti body za čtyři trefy a dvě přihrávky se zaskvěl Martin Koutný, čtyřikrát se trefil i jeho spoluhráč Michal Kotlas.

Dvěma góly a jednou asistencí se na výhře Vítkovic podílel Marek Mimra, dvakrát se za vítěze trefil i Jakub Čepica. Obě branky hostů vstřelil Martin Richter.